[RELACJA] Pierwszy jubileusz Cukierków

Zespół Cukierki powstał 18 lutego 2015 roku. Dlaczego w takim razie by nie zorganizować koncertu urodzinowego 18 marca rok później? Jubileusz trzynastu miesięcy wydaje się być idealny, bo wszystko wskazuje na to, że dla Cukierków „13” jest szczęśliwą liczbą: zespół nagrywa debiutancki album, a koncert w warszawskim klubie Jack’s Cinema przysporzył muzykom nowych fanów.

Mateusz Rusin i Przemek Pietrzak
Mateusz Rusin i Przemek Pietrzak

Duet w składzie Mateusz Rusin i Przemysław „Dred” Pietrzak zagrał ponad godzinny koncert, podczas którego nie brakowało dotychczas znanych piosenek (m.in. „Error”, „Więcej”), jak i propozycji premierowych (szczególnie warto zwrócić uwagę na „Insight”).

Osoby, które już słyszały Cukierki na żywo nie były zapewne zaskoczone zapowiedzią koncertu nagraną przez Tomasza Knapika czy rzucanymi przez artystów cukierkami. Dodatkowym wzbogaceniem występu były wizualizacje wyświetlane na ekranie za muzykami. Poza muzyką, która aż zaprasza na parkiet, równie istotna była atmosfera panująca podczas koncertu. Wokalista Mateusz Rusin miał bardzo dobry kontakt z publicznością – zapewne wszyscy wybaczyli artyście to, że zapomniał, w którym momencie zaczyna się pierwsza zwrotka „Nocy”. Nie zabrakło także nuty improwizacji, wokalista śpiewająco przekazał koledze informację o problemie ze sprzęgającym basem. Na zakończenie zespół zaśpiewał wywołany przez publiczność utwór „Słońce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *