[RELACJA] Premiera LG G5 // Koncert Smolik / Kev Fox

Środek tygodnia pełny pracy i obowiązków nie zawsze musi być właśnie taki! Nietypowo w środę 13go kwietnia w warszawskim studio U22 przy Alejach Ujazdowskich miała miejsce „domówka” zorganizowana przez LG Electronics Polska, która odbyła się w celu premiery pierwszego w historii modułowego smartfona LG G5, który trafi do sprzedaży już 27go kwietnia. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście i najbliżsi znajomi mieli przyjemność posłuchać specjalnie zorganizowanego kameralnego koncertu dwóch świetnych i koncertujących już w całym kraju muzyków  Smolika i Keva Foxa.

smolik : kev fox

Polski muzyk, producent, kompozytor i multiintrumentalista Andrzej Smolik oraz brytyjski wokalista i gitarzysta Kev Fox połączyli swoje siły po raz pierwszy w 2010 roku.  Wspólny album Smolik / Kev Fox został wydany 23 października 2015 i dostał nominację do nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Album Roku Elektronika. Grana przez nich muzyka bardzo przypadła mi do gustu, a usłyszenie jej na żywo było ogromną przyjemnością. Całe wydarzenie miało faktycznie postać domówki. Wyjątkowym i bardzo znaczącym elementem całego wydarzenia było to, że każdy z obecnych dostał do wypróbowania na czas  trwania imprezy telefon LG G5. Mogliśmy  „zbadać” i przekonać się o jego szczególnych  możliwościach i funkcjach robiąc przede wszystkim naprawdę niesamowite zdjęcia. W jednym z pokojów słuchając muzyki z prezentowanego smartfona rozszerzonego o moduł LG Hi-Fi Plus oraz bez niego przekonaliśmy się o bezkonkurencyjności dźwięku granego ze smartfona z modułem. Zapoznaliśmy się ze smartfonem LG G5 oraz z jego „przyjaciółmi”, czyli modułami  z nim współpracującymi. Podczas pełnego emocji wydarzenia nikt nie pozostawał głodny lub spragniony, bo przygotowany bufet spełniał oczekiwania, jak uważam –  każdego. Niczego nie zabrakło na pełnych przekąsek talerzach.

Po krótkim wstępie i wykładzie merytorycznym około 19.30 rozpoczął się koncert, którego wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali. Artyści po kolei grali utwory ze swojej płyty przenosząc zgromadzonych w swój świat.  Przez to, że znajowaliśmy się w niewielkim pomieszczeniu, którego dużą część zajmowała sama „scena”, koncert był nietypowy. Charakter kameralny nadawał nowego znaczenia, a obecni mogli poczuć się wyjątkowo. Podczas odsłuchu wspaaniałych utworów, wśród których nie zabrakło „Run” (teledysk w reżyserii Marcela Sawickiego do tej piosenki został nominowany do nagrody Fryderyk 2016 Teledysk Roku) oraz mojego ulubionego „Help Yourself” dużą rolę odegrało również oświetlenie sali. Ciepłe światła i rozbrzmiewające dźwięki stworzyły niepowtarzalną aurę, która niestety skończyła się za szybko. Na szczęście mogliśmy liczyć na bis, podczas którego muzycy zagrali utwór „Where did you sleep last night” i „Run” po raz drugi.


Klikając w poniższy link możecie zobaczyć krótki fragment koncertu:

Było mi bardzo miło brać udział w tym wydarzeniu. Uważam, że impreza się udała i spełniła oczekiwania.  LG G5, w którego obudowie poddanej wcześniej specjalistycznej mikroobróbce, umieszczono dwa tylne aparaty, dzięki którym obecni mogli udokumentować imprezę. Wszystkie rozwiązania zastosowane w LG G5 nadają mu szyku na jaki zasługuje urządzenie z najwyższej półki. Występ Smolika i Kev Foxa pozwolił nam w środowy wieczór uciec na chwilę od codziennej pracy i zachwycić muzyką na żywo. Kev Fox grając wymiennie na trzech gitarach oraz Smolik na trzech konsolach klawiszowych stanowią wyraźny obrazek w mojej głowie do dzisiaj, który podejrzewam, że pozostanie na długo. Z ogromną przyjemnością wybiorę się na ich kolejny koncert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *