[RELACJA] Święto muzyki, wody i podróży – Ster na Bydgoszcz 53N, 18 E

Ostatni weekend (piątek – niedziela) spędziliśmy w przepięknej Bydgoszczy. Oprócz wspaniałej atmosfery i architektury, w ciągu trzech dni w samym centrum miasta na Wyspie Młyńskiej odbywał się festiwal Ster na Bydgoszcz. Impreza obfitowała w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i starszych, były wspaniałe koncerty oraz spotkania z artystami.

Cała impreza doskonale połączyła klimat podróżniczo – marynistyczny, dzięki spotkaniom z podróżnikami, którzy z niezwykłą pasją opowiadali słuchaczom o swoich przygodach, zarażając swoją pasją. Tak w skrócie można opisać jeden z przystanków festiwalu – Przystanek Kontynenty.

Dla fanów filmografii została zorganizowana specjalna strefa – Przystanek kino – w której można było obejrzeć najlepsze filmy o podróżach z całego świata.

Jednym z najciekawszych punktów festiwalowego programu był Przystanek rzeka Brda. To właśnie tutaj bydgoszczanie oraz przyjezdni mogli podziwiać wyścigi smoczych łodzi i butelkowy. Była też nauka pływania na deskach SUP, parada jednostek pływających, bydgoska masa kajakowa. Przy brzegu została zorganizowana strefa aktywności wodnych na lądzie, czyi sup pool, w których znalazł się ogromny basen. Tam najmłodsi uczestnicy festiwalu uczyli korzystać się z najróżniejszego sprzętu wodnego.

Dla fanów relaksu w spokojniejszych formach była plaża, leżaczki i promienie bydgoskiego słońca, które zapewniało piękną pogodę przez wszystkie trzy dni imprezy. Wakacyjny klimat zapewniały leżaczki, palmy i parasole rodem z Karaibów 😉

Punktem, który był główną atrakcją wydarzenia były oczywiście wieczorne koncerty. To właśnie one kończyły każdy aktywny dzień Steru na Bydgoszcz. Wyjątkowy line – up przyciągnął pod scenę tłumy pełne energii, mimo wcześniejszych aktywności.

Pierwszego dnia jednocześnie otwierając scenę festiwalową wystąpiła grupa pochodząca z Żywca, Sonbird. Ta czwórka chłopaków świeżo po premierze swojego debiutanckiego albumu (luty 2019) już ma za sobą rzesze fanów, które niecierpliwie wyczekiwały ich występu, co również było widać po koncercie w strefie spotkań, gdzie kolejka wydawała się nie kończyć przez długi okres 🙂 No właśnie, wielu na pierwszy rzut oka zmylił młody wiek tych muzyków, ale z każdą kolejną piosenką festiwalowicze z coraz większą ciekawością gromadzili się pod sceną. Szybko przekonali się do ich piosenek, co było widać po licznych tańcach i bisie. Miejsce młodzieży przejął Sokół. Fanów hip – hopu w Bydgoszczy zdecydowanie nie brakuje, co pokazała ogromna frekwencja. Pierwszy dzień zakończył koncert grupy Organek, z Tomkiem Organkiem na czele. Wtedy to już dosłownie Wyspa Młyńska płonęła jak Missippi w ogniu. Kto jak kto, ale Organek umie wyciągnąć z ludzi ostatnie dawki energii i przekuć to we wspaniałą zabawę.

Drugiego dnia już przechadzając się po terenie festiwalu było można zgadnąć kogo możemy spodziewać się na scenie. W sobotę w Bydgoszczy bezapelacyjnie królowały pasky spolsky, a to za sprawą Mery Spolsky i niepisanego drescodu, który fani artystki chętnie przyodziewają na czas jej występów. Co do samego koncertu Marysi – kulminacja energii, radości i samych pozytywnych emocji. Ta dziewczyna to wulkan niekończącej się energii. Nie lada gratką był fakt, że Mery zaprezentował podczas Steru na Bydgoszcz swoje najnowsze utwory, w tym świeżo po premierze „FAK”, które zwiastują jej drugi album. Tego wieczoru scena należała zdecydowanie do kobiet, bo po koncercie spolsky Wyspę Młyńską przejęły Paulina Przybysz a następnie Ania Rusowicz.

Festiwal zakończyliśmy w towarzystwie Baranovskiego, Łąki Łan, Darii Zawiałow i Nosowskiej. Absolutnie muzyczna wisienka na torcie, szeroki wachlarz gatunkowy zapewniał zabawę dla każdego obecnego uczestnika imprezy – od najmniejszych do najstarszych. Charyzma Wojtka, pozytywna energia od Papro Dziada i jego ekipy, która została jeszcze bardziej spotęgowana przez piękną Darię, która w ten ciepły wieczór zabrała nas do swoich Helsinek oraz zamykający całe wydarzenie koncerty Kasi Nosowskiej były wspaniałym zwieńczeniem trzech wyjątkowych dni spędzonych nad rzeką Brdą.

This slideshow requires JavaScript.

 


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/SterNaBydgoszcz/

Instagram: https://www.instagram.com/sternabydgoszcz/