Requiem Records Showcase w ramach Warsaw Music Week

requiem_showcase27 października w warszawskim klubie Niebo wystąpią cztery sztandarowe zespoły z katalogu Requiem Records: Das Moon, Rigor Mortiss, c.h.district oraz Düsseldorf. Będzie to jeden z kilku koncertów, jakie odbędą się w ramach tegorocznego Warsaw Music Week.


Requiem Records po raz pierwszy zaprezentuje się podczas Warsaw Music Week. Będzie to okazja do zapoznania się z tą, działającą już ponad dwudziestu lat wytwórnią. Koncertom towarzyszyć będzie giełda płyt plus historia wytwórni zaprezentowana na wielu specjalnych planszach. Requiem Records to pomost między epokami i stylami w polskiej muzyce alternatywnej.


27.10.2016 – Warszawa, NIEBO, Nowy Świat 21 (budynek klubu mieści się na podwórku). 

Profil FB klubu: https://www.facebook.com/niebo/ 

Ceny biletów:
20zł – przedsprzedaż
25zł – w dzień koncertu

Bilety do nabycia w:
salony sieci Empik, MediaMarkt i Saturn oraz na www.eventim.pl i www.going.pl

Ilość miejsc ograniczona!


Wystąpią : 


Das_Moon_Soundedit_pressDAS MOON
Czołowy zespół na polskiej scenie electro-pop. Potężna dawka syntezatorów z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych oraz hipnotyzujący głos Daisy K.‎, wokalistki i poetki.


Zajrzyj po więcej : 

Das Moon na Facebooku

Strona WWW


fot. Piotr Kaczmarek
fot. Piotr Kaczmarek

Rigor Mortiss
Postrzępione góry lodowe Islandii; bezkresne przestrzenie dalekiej skandynawskiej północy; mariaż osnutego gęstą mgłą świtu w portowej dzielnicy szkockiego Rosyth i industrialnego, upalnego, męczącego popołudnia w Zagłębiu Ruhry. Ich muzyka to podróż przez ponure zakamarki duszy okraszona uderzeniami młota pneumatycznego… Nowy nurt muzyczny: psychodeliczny industrialny minimalizm.


Zajrzyj po więcej : 

Rigor Mortiss na Facebooku

Strona WWW


dusseldorfDÜSSELDORF
Jeden z pierwszych zespołów z kręgu elektronicznej nowej fali. Utworzony w 1989 roku przez muzyków katowickiego Nowego Horyzontu: Adama Białonia (voc.) i Adama Radeckiego (synths). Jako jedni z pierwszych w Polsce używali syntezatorów, automatów perkusyjnych i komputerów, a ich muzyka do dziś oparta jest na prymitywnym industrialnym rytmie i brzmieniu w połączeniu z melodyką z lat 80.


Zajrzyj po więcej : 

DÜSSELDORF na Facebooku


chdistrictc.h.district
Istniejący od 1998 roku projekt Mirosława Matyasika, łączący industrialne brzmienia ze współczesnymi produkcjami spod znaku inteligentnej elektroniki. C.H. District ma na swoim koncie kilka pełnowymiarowych albumów wydanych nakładem M-Tronic, Tympanik Audio czy Requiem Records.


Zajrzyj po więcej : 

c.h.district na Facebooku

c.h.district na SoudCloud


requiem-recordsRequiem Records – wydawnictwo muzyczne, które od ponad dwóch dekad wydaje i promuje szeroko pojętą muzykę alternatywną. Sięga do zakamarków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia – Exclusive Archive Series. Wznawia nagrania polskich zespołów z lat 70., 80. i 90. – Archive Series. „Wyprowadza z salonów” współczesną muzykę klasyczną – Opus Series & Elk Series / Requiem Records i zaprasza do tańca, serią – Requiem For Disco.

Obszerny katalog stylów i nazwisk (ponad 120 wydawnictw – winyle, cd, kasety) obejmuje m.in. muzykę klasyczną (Schaeffer, Błażewicz, Mykietyn, Kwartludium, Lorent, Dariusz Przybylski), elektronikę (Eugeniusz Rudnik „Miniatury”, Sienkiewicz, Kucz, Jacaszek, Cichy (Skalpel), Das Moon, C.H. District, Nemezis, Skinny (ex Skinny Patrini)), jazz i awangardę (Kinsky, Mazzoll, Gorzycki, Jachna, Msza Święta w Altonie, Hanaj (Księżyc)), new wave / post-punk (Pancerne Rowery, Rigor Mortiss, Job Karma, Düsseldorf, Jude).

Publikowane wydawnictwa to nie tylko świetna muzyka, opatrzona autorską grafiką, będącą często artystycznym manifestem twórcy, ale również serie kolekcjonerskie, dostępne w wersjach deluxe.
Organizuje autonomiczny festiwal Requiem Records i koncerty, na których występują artyści związani z wydawnictwem.


Zajrzyj po więcej : 

Requiem Records na Facebooku

Strona WWW


warsaw-music-weekWarsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych Artystów z Polski i zagranicy a także najlepsze kluby i sale koncertowe w stolicy. To pierwszy w Polsce festiwal o charakterze showcase’owym, gdzie polskie wytwórnie fonograficzne oraz niezależne labele prezentują swoich Artystów oraz ich nowe wydawnictwa.

W ciągu 6 lat w festiwalu uczestniczyło ponad 50 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Apparat, The Crystal Fighters, Sebastian, Thomas Azier, Hooverphonic, Unkle, Ladytron, Hercules & Love Affair, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon i wielu innych. W Warsaw Music Week udział wzięło ponad 80 artystów zagranicznych i 100 wykonawców z Polski!


Zajrzyj po więcej : 

Warsaw Music Week na Facebooku

Strona WWW


Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions: www.goodmusic.pl


requiem_showcase

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *