Rigor Martiss wystąpi na 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu!

Powstała w latach 90. XX wieku formacja Rigor Mortiss (wcześniej Rigor Mortis) była pełną gniewu, buntu i agresji odpowiedzią na to, co działo się w muzyce tamtego czasu. 

fot. Piotr Kaczmarek
fot. Piotr Kaczmarek

 

Miasto ich pochodzenia, Płock, wypełnione chemicznymi zakładami przemysłowymi, z atmosferą przesyconą ołowiem, stworzyło idealne warunki dla narodzin pionierskiego na gruncie polskim zespołu – oprócz nich wtedy nikt w kraju nie wykorzystywał samplerów do tworzenia muzyki w duchu industrialnym. Muzyki, którą można określić jako psycho-industrial minimalism. Po dwudziestu latach przerwy zespół powrócił w odświeżonym składzie, z ożywczo nowatorskimi nagraniami – z potężniejszą dawką energii, z brzmieniowym brudem i bogactwem nowych doświadczeń.

THE YOUNG GODS napisali:

 ,,I have seen the video…absolutely great including the light/video behind the band….”


 

BIO: Powstała w latach 90. XX wieku formacja Rigor Mortiss (wcześniej Rigor Mortis) była pełną gniewu, buntu i agresji odpowiedzią na to, co działo się w muzyce tamtego czasu. Miasto ich pochodzenia, Płock, wypełnione chemicznymi zakładami przemysłowymi, z atmosferą przesyconą ołowiem, stworzyło idealne warunki dla narodzin pionierskiego na gruncie polskim zespołu – oprócz nich wtedy nikt w kraju nie wykorzystywał samplerów do tworzenia muzyki w duchu industrialnym. Muzyki, którą można określić jako psycho industrial minimalism. Po dwudziestu latach przerwy zespół powrócił w odświeżonym składzie, z ożywczo nowatorskimi nagraniami – z potężniejszą dawką energii, z brzmieniowym brudem i bogactwem nowych doświadczeń.

GATUNEK: psycho industrial minimalism

PŁYTY: http://www.discogs.com/artist/1701569-Rigor-Mortiss

WYBRANE KONCERTY:

06.2015 – POLIN Warszawa, koncert podczas premiery „Miniatur” Eugeniusza Rudnika

09.2015 – PROGRESJA Warszawa, przed DIE KRUPPS

09.2015 – FUGAZI Warszawa, REQUIEM FESTIWAL, koncert z okazji XX-lecia wydawnictwa

11.2015 – SALA GOTYCKA Wrocław, WROCLAW INDUSTRIAL FESTIWAL


 

DO OGLĄDANIA I DO SŁUCHANIA:

CZAS KONCERTU: 60-100 min

EKIPA: 4 muzyków / akustyk / menadżer

WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.facebook.com/RigorMortissOfficial

FB_event_full

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *