„Róbmy po swojemu, inaczej niż wszyscy”, czyli krakowska Euforia

Polska – państwo w Środkowej Europie, w którym nowe kapele muzyczne rodzą się codziennie. Czy wszystkie mają szansę na sukces? Trudno powiedzieć… Są jednak takie, które swoją okazję wykorzystuję tak bardzo, jak się tylko da…


Takim zespołem jest na pewno Euforia z Krakowa, którą portal Muzykoholicy.com odkrył podczas New York Festiwal.

Kiedy na początku 2017 roku zebrali się, aby wspólnie pograć, nawet nie sądzili, że połączy ich tak silna chemia i miłość do muzyki. Euforia to nieoczywiste połączenie dźwięków i emocji. To rockowa rzeka, która płynie czasami niezmącona, jednak jej prąd bywa tez mocny i agresywny. To czterej przyjaciele, którzy podchodzą do świata i swojej twórczości w niekonwencjonalny ale prosty sposób, kierując się dewizą: „Róbmy po swojemu, inaczej niż wszyscy”.

Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania swojego debiutanckiego longplaya, ale już na ich kanale w serwisie YouTube można znaleźć dwa utwory wraz z teledyskami: „Nie Budź Mnie Ze Snu” oraz „Potrzebuję Spokoju”.


Krótki staż wspólnej gry nie był przeszkodą, żeby spodobać się takim wykonawcom jak Coma czy Krzysztof Zalewski, którzy zaprosili Euforię jako swój krakowski support.

Najdziwniejszym, a zarazem najlepszym spoiwem, które pieczętuje całość składu jest spontaniczność oraz tworzenie inicjatyw takich jak np.: „Euforia i Dużo Ludzi”, gdzie w krakowskim klubie Gwarek na scenie muzycy Euforii zaprosili do wspólnego koncertu swoich muzycznych przyjaciół z całej Polski wykonując między innymi nowe aranżacje znanych z ubiegłych dekad szlagierów rockowych. Łącznie tego wieczoru na scenie znajdowało się łącznie paręnaście osób.

Czym nas jeszcze zaskoczą?… Czas pokaże.


EUFORIA

Zespół tworzą: Łukasz Wójcik – gitara, śpiew, Paweł Moliszewski – gitara basowa, Damian Burek – perkusja, Konrad Kucharski – instrumenty klawiszowe


Zobacz więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.