Romantic Fellas z teledyskiem do utworu „Geisha”

Dziś, tj. 1 grudnia br., odbyła się premiera teledysku do kolejnego singla Romantic Fellas, „Geisha”, pochodzącego z debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanej „How To Be Romantic”.reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, animacja, scenografia: Jagna Firek (Moving Movies)
choreografia: Adam Soroczyński
charakteryzacja: Sylwia Adamczyk
oświetlenie: Ignacy Matuszewski

Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas, nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem formacja został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom – przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away – z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz (gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utleyem, Beatą Banasik czy Agathą), Justyn Małodobry (basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit) oraz Michał Pamuła (perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow).


Profesjonalne wykształcenie oraz wieloletnia przyjaźń pozwoliły ukończyć debiutancką płytę w zaledwie cztery miesiące od założenia grupy. Album „How To Be Romantic” powstał w domowym studio Ignacego Matuszewskiego, odpowiedzialnego za produkcję i miks wszystkich utworów.


Romantic Fellas to laureat zeszłorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów, w którym główną nagrodą było wydanie singla w Kayax.


Zajrzyj po więcej:

Romantic Fellas na Facebooku

Romantic Fellas na Instagramie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.