Romantycy Lekkich Obyczajów powracają z nowym klipem!

Zespół wita jesień teledyskiem do kolejnego swojego singla, zatytułowanego „Dotknij żaru”. Ten niezwykle liryczny utwór, z poetyckim tekstem autorstwa Damiana Lange i muzyką jego oraz Adama Millera, pochodzi z albumu „Neoromantyzm”, wydanego wiosną 2018.

– Chcieliśmy przypomnieć w tej piosence, że najlepsze rzeczy dzieją się poza ścianami Twojego pokoju. Trzeba wyjść i poczuć świat który cię otacza choćby po to, żeby życie nie było nudne. Do zobaczenia jesienią na trasie! – Tak mówią sami Romantycy. 

Piosenka „Dotknij żaru” jest kolejnym singlem promującym ich najnowsze wydawnictwo – Neoromantyzm, wydane w kwietniu tego roku. Minimalistyczny teledysk ma skupić uwagę słuchacza na tekście piosenki, gdzie artyści opisują piękno świata przyrody i przypominają o ludzkiej potrzebie obcowania z naturą. Jak sami przyznają, piosenka ta ma zachęcić fanów do przyjścia na koncerty podczas ich zbliżającej się wielkiej trasy koncertowej.

Utwór „Dotknij żaru” zapowiada bowiem Neoromantyczną Trasę RLO 2018, czyli cykl koncertów w 24 miastach Polski. Romantycy odwiedzą wówczas najlepsze kluby m. in. w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Bielsku-Białej…
Na koncertach muzycy zaprezentują przekrój utworów z płyt „Lejdis & Dżentelmenels”, „Kosmos dla Mas” i najnowszego „Neoromantyzmu”.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet założony w 2011 roku przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Charakterystyczny styl, w jakim tworzą jest wielobarwnym połączeniem gitary akustycznej, ulicznego folku i rocka alternatywnego z tekstami w języku polskim. Mają na koncie kilkanaście teledysków oraz trzy płyty wydane w największej niezależnej wytwórni w Polsce – SP Records, która wydawała już takich artystów jak: Kult, Strachy Na Lachy, Lao Che, Happysad czy Kaliber 44.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.