Romantycy Lekkich Obyczajów zapowiadają nowy singiel !

Po trzech latach od wydania albumu „Kosmos dla mas” (2013), Romantycy Lekkich Obyczajów powracają z nowym materiałem. Znani z charakterystycznej twórczości i nietuzinkowych teledysków, Romantycy zapowiadają nowy utwór prezentując zaskakujący trailer. Premiera nowego singla już 8 sierpnia!


morfeusz

Romantycy Lekkich Obyczajów – polski zespół muzyczny założony w Olsztynie w marcu 2011 roku przez Damiana Lange i Adama Millera. Muzycy mieszkają w Olsztynie. Od początku istnienia związani są z wytwórnią SP Records – stajnią takich artystów jak Kazik, Grabaż, Magik czy Muniek.

Alternatywny duet prezentuje połączenie folku, rocka, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu. Siłą olsztyńskiego składu są teksty, które pisze Damian Lange. Muzykę tworzą razem a za teledyski dopowiada Adam Miller. Pod nazwą zespołu kryją się miłość, która inspiruje ich sztukę, oraz młodość, która objawia się w piosenkach energią i dystansem do poważnych tematów.

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytuleLejdis&Dżentelmenels”. Ponownie wydany i włączony do ogólnopolskiej dystrybucji 28 września 2012 roku już pod szyldem wytwórni S.P. Records, z którą zespół podpisał kontrakt płytowy. Singlem promującym płytę był utwór „Poznajmy Się”, emitowany w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, a w rocznym podsumowaniu słuchaczy radia EskaROCK plasujący się na 14. miejscu. Zespół dwukrotnie zagrał na trasie koncertowej po Polsce, jesienią 2012 i 2013 roku, a ostatnio zagrał świetnie przyjęty koncert na największym festiwalu w Europie – Przystanku Woodstock. 5 grudnia 2013 roku zespół wydał drugą płytę pod tytułem „Kosmos dla mas”. Singlem promującym jest utwór „Ziemia Planeta Ludzi”.


Zajawka nachodzącego klipu poniżej – „Morfeusz” [trailer]


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *