#ROZMÓWKA z zespołem FOLIBA – odcinek 7

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-01-18 191606.bmp

#ROZMÓWKA z zespołem FOLIBA – odcinek 7

ROZMÓWKA o projekt portalu muzykoholicy.com, W każdym odcinku rozmawiamy z artystą na tematy związane z jego twórczością.

Gościem siódmego odcinka ROZMÓWKI jest zespół Foliba. Grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.
Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun’y, balafon, korę, tamę i shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.
Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.
Podróż trwa!.

Podczas wywiadu zespół opowiedziała nam między innymi o zamiłowaniu do muzyki afrykańskiej, podróżach do Afryki, płycie ,,Tan”, teledysku do utworu ,,Legenda”.


12227555_983002115072469_3037364772066908450_nGWIAZDA : Foliba

Facebook : https://www.facebook.com/folibamusic/

Strona WWW : www.foliba.pl

Prowadzący : Tomson Ochota

Facebook : https://www.facebook.com/tomson.ochota/

Pomoc : Magda Kalemba 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *