Rozpoczęła się właśnie piąta edycja Festiwalu Supportów. Line up zapowiada się niezwykle obiecująco.

Jeśli myśleliście, że wraz z zakończeniem wakacji i lata kończy się sezon festiwalowy to nic bardziej mylnego.
W poniedziałek  (15.10.18) rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja Festiwalu Supportów w Krakowie. Przed Coolio zagrała autorka tekstów i kompozytorka Kasia Stanek, natomiast kilka dni później (18.10.18.) przed energetyczną Bovską zagrała formacja PARA. Zespół PARA istnieje zaledwie od lutego 2018 roku, a już zdobył wyróżnienie między innymi na festiwalu Spam. Są także laureatami konkursów: Gramy Swoje czy Cuda Wianki.
W minioną niedziele (21.10.18) przed  charyzmatyczną Kasią Lins zagrał zespół SIS, który prezentuje muzykę z pogranicza alternatywnego rocka z domieszką popu.

źródło: materiały prasowe festiwalu

W najbliższych tygodniach podczas niedzielnych koncertów w krakowskim klubie Forty Kleparz będziemy mogli usłyszeć kolejnych, młodych wykonawców walczących o główną nagrodę 40 000 zł w towarzystwie uznanych Artystów przed którymi młode zespoły zagrają jako supporty. Line up całego wydarzenia zapowiada się niezwykle obiecująco.
Podczas kolejnych koncertów zobaczymy zestawienia takich Artystów i zespołów jak: (28.10.18.) Lepi.my jako support Czesław Śpiewa, (29.10.18.) EKHTO jako support Jojo Mayer & Nerve, (11.11.18) Ikarus Feel jako suport  zespołu IRA, (15.11.18) Wasabi jako support Sarsy, (18.11.18) Decadent Fun Club jako support zespołu Bokka, (25.11.18.) Sabina jako support XANAXX oraz (15.12.18) jako ostatni zespół konkursowy zagra Blunt Razor jako support przed Jojo Mayer & Nerve.

Kilka słów o zespołach, które zagrają w najbliższym czasie podczas festiwalu…
Lepi.my to doskonale uzupełniający się duet, który tworzą: Julita Zielińska i Patryk Kienasta.
Zespół powstał w 2016 roku aby wspólnymi siłami wystąpić na scenie konkursowej na interpretację wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Próbowali swoich sił również podczas Jarocińskich Rytmów Młodych.

źródło: materiały prasowe festiwalu

EKHTO to synthpopowa mieszanka łącząca elektroniczne brzmienie syntezatorów z akustycznymi instrumentami. Formacje tworzą: Anita (wokal, synth), Kuba (elektronika, gitara), Sebastian (perkusja) oraz Szymon (gitara basowa). W czerwcu tego roku zespół wydał swój debiutancki krążek zatytułowany „Volatile”.

źródło: materiały prasowe festiwa

Wasabi to tarnowski kwartet istniejący od pięciu lat, który tworzą: Agnieszka Kapustka (wokal), Michał Nazimek (gitara), Piotr Gębala (gitara basowa) oraz Gabriel Rękas (perkusja). Tworzą autorską muzykę i teksty i z dużym powodzeni i konsekwencją koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą zdobywając mnóstwo nagród i wyróżnień m.in. jak: Grand Prix Scyzoryki Festiwal 2018 oraz pierwsze miejsce podczas „In Memoriam” Festiwalu G. Ciechowskiego 2017. Supportowali już takie zespoły jak: Wilki, T.Love, Lemon czy Bracia.

źródło: materiały prasowe festiwalu

Decadent Fun Club to warszawski kwartet to chłodny powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Łączą z powodzeniem mieszankę różnych nurtów muzycznych od zimnej fali przez new romantic po synth pop. Formacje tworzą: Paveu Ostrovsky (wokal), Jan Łukomski (gitara basowa), Kamil Cegiełka (perkusja) i Mateusz Gągol (synths).
Panowie od dwóch lat z powodzeniem koncertują zarówno na festiwalach takich jak: Jarocin Festiwal czy Festiwal Pop Kultur w Berlinie. Supportowali również Krzysztofa Zalewskiego, Comę, OMD czy Agressive 69. Są laureatami: Jarocińskich Rytmów Młodych 2017 oraz zostali wyróżnieni „szczotą” przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha podczas koncertu „Offensywa De Luxe” w Trójce – w kategorii „nadzieja roku”. Zespół znalazł się także w TOP10 plebiscytu „Sanki 2018”, wskazującego najciekawsze nowe zespoły na polskiej scenie muzycznej według Gazety Wyborczej. Zespół aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem.

źródło: materiały prasowe festiwalu

Sabina czyli Sabina Karwala jest absolwentką Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na co dzień Sabinę można podziwiać w głośnej musicalowej produkcji „Chicago” w reż. Wojciecha Kościelniaka w Krakowskim Teatrze Variete. Wokalistka jest również finalistką 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Sabina wraz z zespołem od roku pracuje nad debiutanckim albumem za którego produkcję odpowiada Jan Bielecki. W styczniu tego roku swojej premiery doczekał się pierwszy singiel Sabiny zatytułowany „Kołysanka”. Natomiast w czerwcu światło dzienne ujrzał pierwszy teledysk artystki do singla „Panowie w kapeluszach”.

źródło: materiały prasowe festiwalu

Blunt Razor to grupa muzyków, których fascynują różne muzyczne drogi. Zespół tworzą: Łukasz Bochenek, Szymon Golec, Łukasz Pierzchała oraz Andrzej Nocuń. Panowie lubią muzyczne eksperymenty i łączą ze sobą przeróżne style i gatunki muzyczne. W Ich kompozycjach można doszukać się brzmień z pogranicza elektroniki, indierocka, jazzu, popu, a nawet elementów muzyki ludowej z najdalszych zakątków świata.

źródło: materiały prasowe festiwalu

O tym, który z zespołów przejdzie do kolejnego etapu i w rezultacie zdobędzie główną nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych na wydanie i promocję płyty decydują głosy internautów. Na wybranego wykonawcę można głosować raz dziennie, codziennie do 16 grudnia na stronie festiwalu: www.festiwalsupportow.pl
Serdecznie zapraszamy zarówno do głosowania jak i do udziału w festiwalu.
Wszelkie szczegółowe informacje o biletach na poszczególne koncerty oraz linki do wydarzeń dostępne są na stronie Festiwalu Supportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.