RSC i WALFAD – koncert legendy rocka – połączenie doświadczenia z młodością

Mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie. Legendarne RSC powraca na scenę! Zespołowi towarzyszyć będzie coraz prężniej działający zespół Walfad. Będzie to spotkanie doświadczenia z młodością, a przede wszystkim z muzyką rockową podniesioną do rangi sztuki. Zespoły ruszają w trasę po Polsce, a pierwszym jej punktem jest Kraków.


RSC - foto

RSC to legenda polskiej sceny rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festiwali takich jak: OPEN ROCK w Krakowie, Festiwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze.

W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty, a dwie z ich piosenek – „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” – znalazły się na składance pt. „NA LUZIE”, wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Sufle-ra, Maanam, Lombard. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co jest ewenementem na rynku polskim.

RSC — Kradniesz mi moją duszę

Obecny skład zespołu:

Zbigniew Działa – wokal

Andrzej Wiśniowski – gitara

Wiesław Bawor – skrzypce

Piotr Spychalski – instrumenty klawiszowe

Krzysztof Dziuba – gitara basowa

Michał Kochmański – perkusja


Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Walfad powstał z marzeń o graniu muzyki ambitnej i bezkompromisowej. Zespół na swoim koncie posiada już dwa albumy tj. „Ab Ovo” oraz „An Unsung Hero, Salty rains&Him” –  jeden z najlepszych artrockowych albumów roku w Polsce, który zebrał doskonałe recenzje w prasie muzycznej.

Walfad - foto

Walfad gra muzykę z pogranicza rocka i rocka progresywnego. Charakterystyczne dla zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty. Wśród natłoku grup nie przywiązujących wagi do słowa w muzyce rockowej, Walfad jest wyjątkowym projektem. Grupa nawiązuje do tradycji polskiej piosenki tworząc w ojczystym języku jednocześnie nie zamykając się na rynki zagraniczne („An Unsung Hero, Salty rains&Him” powstał w dwóch wersjach językowych). Autorem tekstów i większości muzyki jest Wojciech Ciuraj. Nadchodząca trasa koncertowa z legendą RSC to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na scenie nowy skład, a także usłyszeć nowe dźwięki!

WALFAD – Megi

Skład zespołu:

Wojciech Ciuraj ­ wokal, gitara

Dawid Makosz ­ instrumenty klawiszowe

Piotr Rachwał ­ skrzypce

Radosław Żelazny ­ gitara basowa

Kacper Kucharski ­ perkusja


KONCERTY NA TRASIE:

19.02.2016 ­ KRAKÓW, klub Rotunda

26.02.2016 ­ BIELSKO­BIAŁA, Rude Boy

27.02.2016 ­ PIEKARY ŚLĄSKIE, Andaluzja


Zajrzyj tu:

RSC: https://www.facebook.com/zespolRSC/?fref=ts

Walfad: https://www.facebook.com/walfadband/?fref=ts

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *