Ruszył preorder „Tego Chciałem” Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

tego-chialem-okladkaCoraz bliżej premiera drugiej płyty jazzowo-rapowej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Przewidziano ją na 4 listopada. Na stronie wydawnictwa For Tune ruszył preorder płyty „Tego Chciałem”.

„Tego Chciałem”, to druga płyta Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – jedynego w kraju zespołu łączącego w sposób permanentny jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami. To kontynuacja drogi, jaką zespół obrał na debiutanckim krążku „Będzie Dobrze”, przyjętym niezwykle ciepło zarówno przez środowisko jazzowe jak i hip hopowe. Po zaistnieniu w wielu podsumowaniach muzycznych roku 2015 i podwójnym zwycięstwie w plebiscycie „Jazz 2015” miesięcznika JazzPress i RadioJazz.fm zespół postanowił pójść za ciosem.

Tego Chciałem”, to rozwinięcie formuły akustycznego grania i wzbogacenie jej o nowe elementy. Na płycie obok kontrabasu pojawia się gitara basowa. Nie ma fortepianu, są za to fender rhodes, wurlitzer oraz organy hammonda, a także smaczki w postaci brzmień syntezatorowych czy przetworzonego brzmienia trąbki. Zachowana została jednak energia nagrywania „na setkę” (łącznie z partiami rapu) i duża swoboda improwizacji. Muzycy czerpią z całej palety inspiracji tzw. Black American Music zachowując

eitnq-ft-mr-krime
fot. Patryk Kaflowski

przy tym swój indywidualny język muzyczny. Podobnie jak przy pierwszej płycie na ostateczny kształt albumu duży wpływ miał udział Mr Krime-a i jego partii gramofonowych czyniących ze sztuki turntable-ismu dodatkowy instrument. Nie do przecenienia jest również udział saksofonisty Mateusza Śliwy (High Definition Quartet / Vehemence Quartet), który pojawia się w kilku utworach. Wokalnie materiał wzbogacili Patrycja Zarychta oraz Pan Tubas i Woytak z formacji Tubas Składowski.

Na „Tego Chciałem” znalazły się w większości kompozycje lidera, ale swoje „Trzy grosze” dorzucili również Kuba Płużek i Filip Mozul. Wersje finalne utworów są efektem kolektywnej pracy zespołu podczas prób i koncertów. Teksty, to spojrzenie w głąb siebie i za siebie z perspektywy czasu i z perspektywy wykonywanej muzyki a także cała paleta emocji, jakie towarzyszą podczas spotkań i obcowania z innymi ludźmi… z kobietami, przyjaciółmi, mistrzami. Mówiąc krótko: egocentryzm kontra empatia i wiara w siebie kontra podziw dla innych.


Tracklista : 

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – Tego Chciałem

1. Intro

2. New Reality ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime

3. Tego Chciałem ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime

4. Chcę Żyć ft. Mr Krime

5. Patrz w moje oczy ft. Domek i Woytak (Tubas Składowski), Mr Krime

6. Egocentryzm ft. Mr Krime

7. Płyń ze mną ft. Patrycja Zarychta, Mateusz Śliwa, Mr Krime

8. EiTNQ Travel ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime

9. Nie bądź na mnie zła… ft. Mateusz Śliwa, Mr Krime

10. Trzy historie ft. Mr Krime27 października zespół rusza w trasę promującą album:

27.X. – Koszalin – Hanza Jazz Festiwal

28.X. – Olesno – Jazzobranie Festiwal + Mr Krime

29.X. – Bielsko Biała – Metrum Jazz Club

30.X. – Lubaczów – Zaduszki Jazzowe

4.XI. – Tarnów – otwarcie Azoty Jazz Contest + Mr Krime

5.XI – Poznań – Poznańskie Targi Piwne + Mr Krime

15.XI – Rzeszów – Rzeszów Jazz Festiwal + Mr Krime

25.XI – Kraków – Harris Piano Jazz Bar + Mr Krime

2.XII – Warszawa – 12on14 Jazz Club


http://store.for-tune.pl – tu można zamawiać płytę w promocyjnej cenie. Zostanie ona wysłana najpóźniej w dniu premiery.


Zajrzyj po więcej : 

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet na Facebooku

Strona WWW


fot. Patryk Kaflowski
fot. Patryk Kaflowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.