Ruszyła trasa koncertowa Skalpel Big Band

W miniony piątek, tj. 22 lutego br., w gdańskim klubie Stary Maneż rozpoczęło się tournée Skalpel Big Band. W ostatni weekend lutego muzycy odwiedzili ponadto Toruń oraz Łódź. 


Mamy nadzieję, że z każdym koncertem w Polskę i w świat będą szły informacje o jakości i sukcesie tego projektu, a zainteresowanie nim będzie rosło w postępie geometrycznym. To jest to, na co czekali nasi fani, nawet jeżeli o tym nie wiedzieli. Oczywiście z przyczyn logistyczno-organizacyjnych taka trasa nie będzie trwała w nieskończoność. Słuchacze tych koncertów powinni mieć świadomość i przyjemność z tego, że uczestniczą w czymś wyjątkowym, specjalnym – mówią Marcin Cichy i Igor Pudło, liderzy Skalpela.


Skalpel, czyli duet DJ-ów, narobił szumu w muzycznym światku nowatorskim odczytaniem jazzowej klasyki. Członkowie grupy zyskali uznanie i popularność również na Zachodzie. Teraz będzie można posłuchać ich utworów rozpisanych na siedemnastoosobową orkiestrę pod batutą Patryka Piłasiewicza – muzyka, kompozytora i aranżera, który zakochał się parę lat temu w twórczości Skalpela i  zaproponował współpracę.


Na koncertach trasy będzie można kupić unikatowe wydawnictwo – kompaktowy album EP z czterema utworami. To tylko teaser i wydawnictwo historyczno-okolicznościowe. Właściwą płytę koncertową chcemy nagrać pod koniec trasy, kiedy rozwiniemy skrzydła, kiedy już mniej trzeba będzie zaglądać w nuty, a jeszcze bardziej w serca własne i publiczności – podkreślają Igor i Marcin.


Kolejną serię koncertów Skalpel Big Band na koniec marca. Bilety dostępne są w ogólnopolskich sieciach Eventim, eBilet, Ticketmaster oraz w salonach Empik.


zajrzyj po więcej:

Skalpel Big Band na Facebooku


fot. Andrzej Majos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.