RYSY z nowym singlem!

rysy-newsWłaśnie do sieci trafił nowy singiel grupy RYSY – „Father”. Premiera winylu z singlem, który właśnie ujrzał światło dzienne – już końcem tego roku! Krążek zostanie wydany nakładem U Know Me Records. Czekamy niecierpliwie na cały krążek, bo sam singiel wywołał niesamowite wrażenie.


Teledysk do utworu „Father” jest serią mrocznych i surrealistycznych ujęć, w których zaciera się granica między światem realnym i nierealnym. To obraz pełen symboli i wyrazistych postaci, splątanych fabułą, która wymyka się prostej logice. Reżyserem teledysku jest Martyna Iwańska, zdobywczyni YACHa w kategorii najlepsza reżyseria. Martyna znalazła się na liście 10. najlepiej zapowiadających się reżyserów według magazynu F5, a jej poprzednie prace niejednokrotnie prezentowane były na polskich i zagranicznych festiwalach. Jak sama przyznaje:

 


„Pracując teledyskiem, istotniejsze niż mocno zarysowana fabuła było dla mnie oddanie gęstej atmosfery utworu. W pewnym momencie obrazy zaczęły układać się same. Powolny montaż i ujęcia zrealizowane w slow motion miały stanowić zaskakujący kontrapunkt do mocnego, elektronicznego brzmienia Rys, a dzięki gigantycznemu wsparciu postprodukcyjnemu nie ograniczałam wyobraźni.”


[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=dGONzNUiWys[/embedyt]

Autorem zdjęć do teledysku jest Patryk Kin. Nad efektami specjalnymi pracował jeden z najlepszych w kraju zespołów zajmujących się postprodukcją – Chimney Poland. Najbardziej skomplikowane ujęcia zostały wcześniej zaprojektowane i zwizualizowane w technologii 3D, by precyzyjnie dobrać sprzęt, obiektywy, a nawet określić pozycje i kąty kamery, ustalić wymiary sceny, zdecydować, czy i które elementy będą zbudowane scenograficznie, a które wygenerowane na późniejszym etapie komputerowo. Z ramienia studia Chimney nad teledyskiem pracowało łącznie siedmiu artystów pod kierownictwem Marcina Drabińskiego i przy produkcyjnej opiece Ewy Paradowskiej. Za produkcję odpowiedzialna jest Flota Filmowa, natomiast z jej ramienia nad całym procesem produkcji czuwała Wiola Łabędź.

W teledysku wzięło udział 13 bohaterów, wśród nich Helena Norowicz. Scenariusz zakładał bardzo mocną charakteryzację, którą wykonano kosmetykami do makijażu Dr Irena Eris Provoke. Nad jej precyzją czuwała Ada Merska i Maja Adamiak. Fragmenty teledysku stanowiły wizualizacje do spektaklu R.E.M., autorstwa Piotra Hulla (koproducenta teledysku) wystawianego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie.

 


„By uzyskać jak najwyższą naturalność i jakość obrazu celowo zrezygnowaliśmy z greenscreenow dodając sobie tym samym pracy na późniejszym etapie postprodukcji. Na planie zdjęciowym również czuwaliśmy, optymalizując na bieżąco prace nad ujęciami efektownymi. W teledysku jest ich ponad 30. Zdecydowanie dumni jesteśmy z „Wężoserca” i „Trójkątogłowego”. Te dwie sekwencje wymagały zdecydowanie największego nakładu pracy, ale i sprawiły wszystkim najwięcej satysfakcji.”

Marcin Drabiński

Sami zobaczcie i doceńcie efekt!

Zajrzyj po więcej :


fot. Przemek Chudkiewicz Grandessa
fot. Przemek Chudkiewicz Grandessa

rysy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.