Rzeszów Jazz Festiwal po raz 5-ty!

rzeszowjazzfestival13 listopada rusza 5-ta edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Tegoroczna edycja to 7 dni koncertowych, podczas których wystąpi 10 zespołów m.in. Piotr Wojtasik Quartet, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażyna Łobaszewska. Festiwal z sukcesem propaguje ideę muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności.


Festiwal 13 listopada zainauguruje występ Gaby Janusz, wokalistki związanej z Rzeszowem, laureatki m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zespołu Afrofree sięgającego m.in. po wpływy muzyki ludowej z Podkarpacia i Małopolski. Koncert odbędzie się w RDK Biała. Dwa dni później w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi acid jazzowa formacja Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Towarzyszyć im będzie Mr Krime. 16 listopada w restauracji Chillita zagra trio pianistki Agi Derlak, laureatki tegorocznego Fryderyka, a 17-tego w Underground Pub eksperymentujący i hałasujący zespół Niechęć. 3-ci rok z festiwalem gra również C.H. Plaza, gdzie w piątkowy wieczór (18-tego) zaprezentuje się diwa polskiego jazzu Grażyna Łobaszewska oraz Krzysztof Napiórkowski. Sobota to występ najmniej jazzowego w towarzystwie, ale opierającego swoje występy w dużej mierze na improwizacji tria Me Myself And I, oraz rzeszowskie formacji Funky Flow poruszającej się w stylistyce fusion. Ostatni dzień festiwalu to absolutna uczta dla jazzowych koneserów. W niedzielę 20 listopada w klubie Jazz Room wystąpi kwartet Piotra Wojtasika, wybitnego trębacza koncertującego na całym świecie.


Oto pełny program festiwalu:

13. XI Afrofree ||| Gaba Janusz – Rzeszowski Dom Kultury filia Biała

Bilety:

– Rzeszowski Dom Kultury filia Biała (ul. Kard. Karola Wojtyły 164)

– Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście (ul. Staromiejska 43a)

– Rzeszowski Dom Kultury filia Zalesie (ul. Wieniawskiego 84)

15. XI. Eskaubei &Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime – Wojewódzki Dom Kultury

Bilety: http://44778-17.evenea.pl

16. XI. Aga Derlak Trio – Chilita

Bilety: http://44778-18.evenea.pl

17. XI. Niechęć – Underground Pub

Bilety : http://44778-19.evenea.pl

18. XI. Krzysztof Napiórkowski ||| Grażyna Łobaszewska – C.H. Plaza Rzeszów

Bilety: http://44778-20.evenea.pl

19. XI. Funky Flow ||| Me, Myself and I – Grand Hotel

Bilety : http://44778-21.evenea.pl

20. XI. Piotr Wojtasik Quartet – Jazz Room

Bilety : http://44778-22.evenea.pl


Bilety są również dostępne stacjonarnie w miejscach, w których odbywają się poszczególne koncerty. Istnieje również możliwość rezerwacji karnetów na cały festiwal pod adresem: t.drachus@ffmusic.pl


Rzeszów Jazz Festiwal odbywa się w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.


Zajrzyj po więcej : 

Rzeszów Jazz Festival na Facebooku

Strona WWWrzeszowjazzfestival2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.