SALK: Matronika

Matronika to tytuł zarówno singla, jak i całej EP-ki, która poderwała się już z dna i powoli zmierza ku powierzchni. Zajmie to jeszcze parę momentów, ale niech ten singiel będzie bąbelkiem powietrza, znakiem, że coś tam żyje i próbuje się wydostać, niczym Obcy z ciała Sigourney Weaver.

salk

SALK, czyli Selkie & Lighthouse Keepers to autorski projekt czwórki ludzi z Krakowa, którzy postanowili zaprezentować się z takimi dźwiękami, po jakie zawsze chcieli sięgać. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją ,,Song of the Sea” i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami, w którym słowo pisane wchodzi w pełną symbiozę z dźwiękiem. Chcą Was zabrać na chwilę w inny świat. W świat kompletny, w którym można posłuchać, ale też dotknąć i poczuć. Chcą udowodnić, że polska piosenka może być wciąż dobrą piosenką.


Często bywacie na dnie? Otóż głęboko, głęboko pod nami żyje sobie ryba o nieznanym imieniu, ale inne ryby wołają na nią Matronica. Jest bardzo brzydka i piękna jednocześnie, oraz pozbawia partnerów funkcji życiowych. W momencie, kiedy taki samiec przyczepia się do niej, zaczyna zmieniać się, krok po kroku, w zwykłą narośl na jej ciele i pozostaje w tej formie do końca życia swojej wybranki. Matronica może mieć tyle partnerów, ile zechce!


Muzyka i Słowo: SALK
Zdjęcie: Paula Koszut
Ryby i Meduzy: Dorota Tylka
Mix i Mastering: Maciej Stach


Zapraszamy do odsłuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *