Sambor i runforrest dołączają do tegorocznej edycji Opole Songwriters Festival

Zespoły runforrest i Sambor zasilą skład tegorocznej odsłony wydarzenia pod nazwą Opole Songwriters Festival. Formacje zagrają w ramach specjalnych wydarzeń towarzyszących.


Runforrest zaprezentuje się 29 września podczas before Opole Songwriters Festival, czyli pierwszej w historii festiwalu domówce, gdyż koncert będzie miał miejsce w jednym z opolskich mieszkań. Z kolei grupa Sambor wystąpi w niedzielę, 1 października, na Placu Jana Pawła II, jako jeden z wykonawców sceny Nowego Kanonu Polskiej Piosenki, towarzyszącej przez cały weekend festiwalowy na FOOD FEST!Opole! Songwriters.


Runforrest pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek – dowiadujemy się. – Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem. Ma za sobą bardzo udany występ podczas Enea Spring Break 2017 w Poznaniu. Do sukcesów należy dopisać również miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016. Występował także podczas Sofar Sounds Kraków oraz Sofar Sounds Warsaw, przed Mani Orrason (IS), Czad Festiwal, a dodatkowo tego lata wziął udział w Fama Festiwal.Sambor to projekt osadzony w nurcie elektronicznej alternatywy – czytamy. – Jego liderem jest Sambor Kostrzewa – pochodzący z Tychów wokalista, muzyk i kompozytor, który przez międzynarodowy serwis Myspace uznany został za „jeden z najciekawszych polskich głosów”. Wraz z nim projekt tworzą muzycy – Adam Cyzio i Krzysztof Kuźnik. Rok 2017 formacja rozpoczęła premierą trzeciego albumu, zatytułowanego „Umbra” (pierwsza polska premiera tego roku). Płyta „Umbra” to nostalgiczna podróż przez historie wprost z rozmagnetyzowanych kaset VHS. Siedem utworów inspirowanych estetyką retrofuture łączy w sobie klasyczny songwriting z elektronicznymi brzmieniami złotej ery syntezatorów.Zajrzyj po więcej:

runforrest na Facebooku

Sambor na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.