Same Suki w nowym składzie w warszawskim klubie Spatif

Same suki
Formacja folkowa Same Suki wystąpi 7 marca o godz. 20 w warszawskim klubie Spatif. Koncert z okazji Dnia Kobiet będzie jednocześnie pierwszym oficjalnym występem w nowym składzie zespołu.
Na równościowym pokładzie Samych Suk zawitał mężczyzna – kontrabasista Karol „Suka” Gadzało. W nowym składzie będziemy mogli usłyszeć zarówno stary repertuar, jak i nowe piosenki będące zapowiedzią kolejnego krążka zespołu.

Same Suki to formacja folkowa, grająca muzykę z miasta inspirowaną muzyką ludową. Muzykę kobiet nie bojących się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym, co tu i teraz. Z chęci wyrażania siebie taką, jaką się jest. Bez cenzury.

Punktem wyjścia dla powstania piosenek zespołu są melodie i teksty ludowe – te zasłyszane na podwórku, te nauczone w domu i te znalezione w książkach etnograficznych. Same Suki z poszukiwań w muzyce źródeł tworzą muzykę eklektyczną i zaangażowaną we wszystkie ważne dla zespołu sprawy – ekologię, prawa kobiet, miłość, seks, odnajdywanie siebie i swojego głosu.

Same Suki zadebiutowały albumem „Niewierne” w 2013 roku. W październiku 2018 ukazał się drugi studyjny album zespołu zatytułowany „ACH, MÓJ BORZE”.

Mają w swoim dorobku kilka nagród na najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce:
– w maju 2012 Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja – sesje nagraniowe w studiu polskiego radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia;

– w czerwcu 2013 wygrały konkurs Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę;

– w grudniu 2013 zdobyły II mijesce oraz Nagrodę Publiczności na Scenie Otwartej festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie;

– w listopadzie 2013 otrzymały Nagrodę dla Najciekawszego Zespołu Polskiego Roku 2014 na festiwalu TransVocale we Frankfurcie nad Odrą / Słubicach;

– teledysk do piosenki VillageAnka (reż. Piotr Smoleński) został Najlepszym Teledyskiem Folkowym roku 2015.

Skład zespołu:
Magdalena Wieczorek  – wokal, kazoo, gitarra
Helena Matuszewska – suka biłgorajska, kaszgar, bęben szamański, głos z puszczy , chórki
Karol „Suka” Gadzało – kontrabas, chórki
Patrycja Betley – cajon, bodhran, log drum, baraban, djembe, timbalesy, instrumenty perkusyjne, chórki


www
fb