Sami wracają z nowym składem i singlem „Ten pierwszy raz”

„Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami. Tato, lato!” Kilkanaście lat temu wersy te nuciła niemal cała Polska.  Czy przyszedł czas na kolejny hit katowickiego zespołu Sami? Formacja odświeżyła skład i powraca właśnie na rynek muzyczny z singlem zatytułowanym „Ten pierwszy raz”.


Niecierpliwe wyczekiwanie pierwszego spotkania. Obawa wymieszana z ciekawością, nadzieją i ekscytacją. Dreszcz pierwszego dotyku, pierwszego pocałunku… To wszystko zamknięte w melodii i słowach – mówi autor rzeczonego utworu i nowy wokalista zespołu, Łukasz Musiał. – „Ten pierwszy raz” to opowieść o pięknych chwilach, które pozostają w nas do końca życia. O momentach, za którymi tęsknimy i które się już nigdy nie powtórzą, bo „ten pierwszy raz” może być tylko jeden – wyjaśnia.


Najnowszej piosence Samych towarzyszy teledysk z fabułą opartą na idei speed datingu, czyli tak zwanej szybkiej randce. Za realizację wideo odpowiada Michał Jagiełło, reżyser prawie wszystkich klipów promujących pokryty złotem „Holizm” GrubSona (w tym obrazu do „Złotej kuli” z Krzysztofem Zalewskim czy „Jednej z planet” z udziałem Marceliny), wielu obrazów Miuosha, wizualizacji „Flirtu” Sylwii Grzeszczak czy wreszcie (we współpracy z Piotrem Smoleńskim) hitu „My Słowianie” Donatana i Cleo.Wierzę, że w życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Kiedy prawie rok temu nasz skład opuściło trzech muzyków (wokalista, perkusista i klawiszowiec), pomyślałem, że to stało się „po coś”. Usiedliśmy z Laksikiem (Michałem Laksą, gitarzystą basowym i współzałożycielem zespołu – przyp. red.) i Andrzejem (Andrzejem Kowalskim, gitarzystą Samych – przyp. red.) przy herbacie. Zapadła decyzja: „skoro świat po raz kolejny nas testuje, to po raz kolejny pokażmy mu, że damy radę” – mówi Marek Sajnóg, gitarzysta i współzałożyciel grupy. – Patrząc na to, jaki dzisiaj mamy skład, już wiem, po co to wszystko było – dodaje z uśmiechem.


Okazuje się, że w roku bieżącym Sami świętują osiągnięcie zbiorowej pełnoletności. Osiemnastkę zamierzamy obchodzić z jednej strony pozostając wiernymi klimatowi dotychczasowej twórczości, z drugiej – wzbogacając swój charakter o nowe brzmienia i rozwiązania muzyczne. W końcu bycie dorosłym do czegoś zobowiązuje – przyznają muzycy. „Ten pierwszy raz” wydaje się idealnie wpasowywać w temat dojrzałości. Dla formacji to też „ten pierwszy raz” w zmienionym składzie. Instrumentarium Samych nadal stanowią: dwie gitary elektryczne (Marek Sajnóg i Andrzej Kowalski), perkusja (Sylwester „Gilwa” Kuchta), gitara basowa (Michał Laksa) i klawisze (Remigiusz Idzik). Wokalnie udziela się w nim jednak duet męski (Łukasz MusiałKajetan Balcer).


Partnerem premiery jest Legalna Kultura, fundacja promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł. Singla „Ten pierwszy raz” można posłuchać w największych serwisach streamingowych albo pobrać jako MP3, klikając TUTAJ.


Zajrzyj po więcej:

Sami na Facebooku


Od prawej: Michał Laksa, Kajetan Balcer, Remigiusz Idzik, Marek Sajnóg, Andrzej Kowalski, Sylwester Kuchta i Łukasz Musiał. Fot. materiały promo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.