SAVA debiutuje singlem Mur

Po niespełna rocznej współpracy zespół SAVA prezentuje swój pierwszy singiel Mur. Muzycznym doznaniom towarzyszy teledysk, który od 12 lipca 2018 można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na Youtube.

SAVA to nowość na polskiej scenie muzycznej, a Mur to jedynie zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami albumu. Zespół swoją muzyką balansuje na pograniczu popu i brzmień alternatywnych.

Nie chcemy się jasno deklarować, mówiąc o muzyce, którą tworzymy. Deklaracje to ograniczenia, a one nie powinny istnieć w sztuce. – mówi Karol Korwek, wokalista zespołu. – Gdybyśmy myśleli o naszej twórczości gatunkowo, nie powstałyby melodie inspirowane utworami Bon Ivera czy piosenki z elektroniką wyjętą prosto z lat 90. – dodaje.

Zespół to mieszanka podlaskich genów i różnych upodobań muzycznych, znajdujących wspólny mianownik w pasji do muzyki. Grupę tworzą Krzysztof Zaniewski grający na instrumentach klawiszowych, Mateusz Gołaszewski odpowiadający za partie gitarowe oraz Karol Korwek – wokalista i autor tekstu pierwszego singla. SAVA to autentyczne brzmienia i ludzie pełni pasji, którzy są twórcami każdego dźwięku, który trafi do uszu słuchaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.