Sawanty i minialbum „Tysiąc stóp”

Nakładem wytwórni Plexus of Infinity ukazał się właśnie krążek poznańskiej grupy Sawanty. sawantyPremiera internetowa płyty „Tysiąc stóp” odbyła się 10 listopada br., zaś wersja fizyczna dostępna będzie od 17 listopada.


Znajdziemy tu cztery utwory o życiu będące połączeniem energicznego, surowego rocka, punkowych riffów, partii skrzypcowych i klasycznego syntezatora student 106M. Ten muzyczny eklektyzm koresponduje z warstwą tekstową, która jest niecodzienna, ale traktuje o codzienności. Nie brak tu wymownego przekazu i ucieczek w stronę ironii.


Sawanty to zespół parający się mieszanką brzmień popowych i rockowych. Na rynku muzycznym istnieją od roku 2013, a na swoim koncie mają demo, album EP „Laski i zwierzęta”, tytuł II najlepszego studenckiego zespołu w Poznaniu, kilkanaście koncertów oraz… przerwę w działalności. Reaktywacja nastąpiła na początku tego roku.


Za teksty odpowiadają Iwo Greczko i Adam Kaczmarek, a muzyka to wspólne dzieło całej formacji.  Sawanty tworzą wspomniani Iwo Greczko (wokal) i Adam Kaczmarek (gitara basowa, chórki) oraz Stanisław Kukorowski (perkusja, skrzypce, student 106M, chórki) i Filip Jaworski (gitara elektryczna, chórki).


Posłuchaj płyty w serwisie YouTube:


Trackilista:

  1. Pingwinek
  2.  Albatros
  3. Dokładnie Tak
  4. Dziewczyna

Zajrzyj po więcej:

Sawanty na Facebooku


sawanty2

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *