SCENA SZPILMANA – JEDYNKA LIVE!: Barnovski zagra „Zbiór”

Już jutro (środa, 27.11.2019) Wojtek Baranovski zagra koncert w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie, który również będzie transmitowany na żywo na antenie radiowej Jedynki. Start 20:00!

Barnovski, czyli wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów, gitarzysta i pianista, finalista The Voice Of Poland oraz muzyk związany m.in. z grupą Xxanaxx w jednej osobie.

Od stycznia 2018 roku Baranovski działa na własny rachunek z autorskim projektem muzycznym, znanym już doskonale z przebojowych singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival.

Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów Baranovskiego jest nominacja do tegorocznych Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku.


Podczas najbliższego koncertu z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”, Baranovski zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Zbiór”, o której opowiadał w „Muzycznej Jedynce”. W rozmowie z Ulą Kaczyńską Wojtek min. tłumaczył tytuł albumu:

Hasło „Zbiór” było asekuracyjne. W razie gdyby okazało się, że piosenki się nie „zespoiły”, mógłbym powiedzieć, że z założenia miały być inne, różne i eklektyczne, ale faktycznie to, co czuję wobec nich, to kolekcja najważniejszych piosenek. Nie najważniejszych momentów w życiu, ale najważniejszych piosenek i chyba – jeśli mogę tak powiedzieć – najważniejszych „dzieł” .


Płyta zatytułowana „Zbiór” to zwieńczenie długoletniej pracy Baranovskiego nad materiałem idealnym, który w pełnej krasie prezentuje jego umiejętności jako autora piosenek, wokalisty i producenta. Baranovski sam przyznaje, że choć napisał już mnóstwo piosenek to potrzebował czasu, aby pozbyć się wszelkich kompleksów i zyskać przekonanie co do słuszności obranej drogi. Sukcesy pierwszych singli pomogły mu wzmocnić pewność siebie jako artysty i dopracować ten materiał tak, jak go sobie wymarzył.

This slideshow requires JavaScript.

„Zbiór” to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Uniwersalna produkcja nie zakrywa jednak swojskości i lokalnego sznytu, jaki ma w sobie ten album.
Na „Zbiorze” znalazły się wszystkie dotychczasowe single Baranovskiego„Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce” oraz wcześniej już wykonywane piosenki „Hey” i „Mamo”, acz ta ostatnia nagrana została w zupełnie nowej, bardziej minimalistycznej aranżacji.


Koncert Baranovskiego poprowadzą: Ula Kaczyńska i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”.

Zaproszenia na koncert do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/baranovskimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sir_baranovski/