Sedguy i jego nowy klip promujący kompilację „Music 4 Queers & Queens”

Wraz z publikacją kolejnego teledysku promującego składankę „Music 4 Queers & Queens” musimy znów konfrontować się z nasilającym się obrazem wykluczenia i braku wsparcia dla środowisk LGBTQIA. Wierzymy jednak, że słowa, które nieroztropnie padają z ust pewnych polityków nie reprezentują ogółu społeczeństwa. W związku z tą sytuacją jeszcze bardziej na sile zyskują słowa Kayah, która w liście dołączonym do fizycznej wersji kompilacji napisała: „Mimo, iż w wielu kwestiach poruszamy się naprzód, to w kwestii otwartości na różnorodność czeka nas jeszcze wiele pracy”. Dlatego jako Kayax czujemy się jeszcze bardziej zobligowani do tego, by okazać wsparcie osobom wykluczonym. Niech tym pozytywnym sygnałem z naszej strony będzie dziś utwór i teledysk do utworu „Jesteś północą” od sedguya.

Dwupłytowa kompilacja „Music 4 Queers & Queens” to nie tylko symboliczny manifest, ale również zestaw wielu świetnych utworów, niosących ze sobą zbiór wartości tak ważnych i potrzebnych w dzisiejszym świecie. Na wydawnictwie znalazły się między innymi utwory Kayah, Viki Gabor, Brodki, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Mery Spolsky, Julii Wieniawy, Sorry Boys, Michała Szpaka, The Dumplings, Ralpha Kamińskiego czy specjalnie nagrany na tę okazję singiel wykonany przez polskie Drag Queens. Na składance pojawiło się również kilka mniej znanych twarzy, choć kojarzonych już z aktywności w ramach kayaxowego projektu My Name Is New.

Na „M4Q&Q” zagościły 4 premierowe utwory przygotowane przez przedstawicieli MNIN. Swoje siły w piosence „Lekko” połączyli Dunayev//Sopel oraz ZOLC, zespół Caville z charakterystyczną dla siebie ekspresją i energią zachęcił do tańca piosenką „Będzie bal”, wokalista thekayetan nagrał własny muzyczny protest-song zatytułowany „Skóra”, z kolei sedugy zaprezentował bardzo osobistą utwór, o którym sam artysta opowiada tak:


„”Jesteś północą” to utwór, który nie powstał w jeden dzień. Choć muzyka pojawiła się szybko, to bardzo długo przymierzałem się do napisania tekstu. Słuchając instrumentalnych wersji miałem w głowie różne obrazy – odczuwałem taki rodzaj smutku przepełnionego tęsknotą za czymś, co się właśnie utraciło, coś takiego, co czuje się w ostatni dzień lata, którym jeszcze nie zdążyliśmy się w pełni nacieszyć. Chciałem, żeby klip oddawał te uczucia. Dzięki Wojtkowi Trusewiczowi, który przez jeden dzień i pół nocy dzielnie przemierzał ze mną Warszawę, wideo wypełniło się obrazami, które całkiem nieźle wpasowują się w klimat piosenki.”

„Cieszę się, że historia z „Jesteś północą” nie kończy się i trwa w zawieszeniu. Mam nadzieję, że każdy, kto odnajdzie w tej piosence kawałek własnej historii, sam dopisze właściwy koniec. Oby jak najlepszy.”


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/sedguymusic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.