Shy Albatross – ,,Woman Blue” już w sklepach!

15 kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu Shy Albatross powołanego przez Raphaela Rogińskiego, który współtworzą Natalia Przybysz, Hubert Zemler i Miłosz Pękala.

Print

Shy Albatross, to łączące muzycznie różne kultury – medium. Pierwsza płyta „Woman Blue” na którą składają się utwory autorskie pisane do wierszy folkowych ameryki północnej, nagrana została w kwietniu 2015 roku. Teksty opowiadają o perspektywie kobiety,

często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.


Trasa koncertowa:

21.04 Katowice (Kinoteatr Rialto)

22.04 Gdańsk (Stary Maneż)

27.04 Szczecin (Dom Kultury Słowianin)

28.04 Poznań (9 stóp Akademickie Centrum Kultury i Sportu)

29.04 Toruń (Centrum Kultury Dwór Artusa)

29.05 Warszawa (Teatr Syrena)

Shy Albatross na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku


Album został zapowiedziany singlem Moonlight:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *