Siema Ziemia… witają planetę – debiutancki album już dostępny

Siema Ziemia to inspirowany elektroniką kwartet akustyczny, który czerpie energię z kolektywnej improwizacji i twórczego przełamywania konwenansów kompozycyjnych. Muzyka Siema Ziemia próbuje odtworzyć wysoce zorganizowane struktury muzyki elektronicznej za pomocą instrumentów akustycznych. Takie podejście pomogło połączyć zespołowi oba te światy i stworzyć bezprecedensową kreację około-jazzowej awangardy.

Album, za który od strony muzycznej odpowiadają Andrzej Konieczny (perkusja, syntezator), Fryderyk Szulgit (gitary, syntezator), Kacper Krupa (saksofon tenorowy, synth) oraz Paweł Stachowiak (gitara basowa, moog) został nagrany metodą wspólnego jammowania, bez późniejszego dogrywania kolejnych elementów. Celem zespołu było osiągnięcie brzmienia i ducha muzyki elektronicznej, dlatego na wydawnictwie nie brakuje długich instrumentalnych partii odgrywanych niemalże w sposób mantryczny. Tym samym muzycy wierzą, że kultura związana z klubami i muzyką elektroniczną jest w jakiś sposób związana z prymitywną naturą i przybliża słuchacza do swoistego katharsis.

 

Płyta ukazała się pod szyldem rodzimego Alpaka Records, które stawia na bardzo odważne i oryginalne projekty muzyczne. Wydawnictwo jest dostępne do odsłuchu na wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych. Już teraz posłuchajcie ich debiutanckie dzieło:


Zajrzyj po więcej:

FB: facebook.com/ziemiasiema/

IG: instagram.com/siemaziemia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.