Skład zimnv wystąpi w poznańskiej Scenie na Piętrze już 29 listopada

zimnv fot. Natalia Mocarska

Grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Marcin, Mat oraz Kuba – to trio, które tworzy muzykę z pogranicza indie popu i alternatywy. W piątek, 29 listopada trio zagra w Poznaniu, w kultowym miejscu Scena na Piętrze.

Śpiewam o sobie, może nie zawsze uzewnętrzniając się kompletnie, ale są to kwestie bardzo mi bliskie. Właściwie inspirują nas głównie problemy, dylematy z którymi zmagamy się na co dzień. Często w życiu czy w cudzej muzyce, czy filmie, natrafiam na sformułowanie czy koncept, który zostaje w głowie na dłużej. Staram się takie inspiracje zachowywać i nadawać im własny spin – tłumaczy Kuba, wokalista, którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją nazwę.

Każdy z nich ma za sobą wiele projektów – od coverów w garażowych bandach przez półprofesjonalne składy po zawodowe big bandy. Dzięki temu świetnie się uzupełniają. Ich wcześniejsze doświadczenia artystyczne, techniczne i organizacyjne pozwalają skupiać się na najważniejszych płaszczyznach działalności.

zimnv to ciekawe, świeże aranżacje i muzyka przyjemna w odbiorze, wyróżniająca się na wielu poziomach. Choć aktywnym zespołem są dopiero od roku, zgromadzili do tej pory sporą rzeszę entuzjastów swojej twórczości, którzy cenią ich za autentyczność. Są szczerzy w tym, co tworzą i konsekwentni w tym, co robią. Wciąż poszerzają swoje muzyczne horyzonty.

W maju chłopaki wypuścili swoją debiutancką płytę Zimnv – Ślady Czereśni która została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców, a promowały ją single Dałbym Ci Wszystko oraz Września. Wydawcą płyty jest Broda Records. Więcej informacji na temat zimnv znajdziecie na ich Facebooku oraz IG.

zimnv

Kuba Zimny – frontman, autor tekstów i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją gorącą nazwę.

Marcin Godek (gitary i bas), Mat Tomasik (perkusja, bity) oraz Kuba Zimny grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Ich muzyka jest wypadkową szerokich inspiracji  wszystkich członków zespołu. W muzyce zimnv można poczuć świeży powiew energii z pogranicza alternatywy, popu i indie. Trójka muzyków tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury i podwójne dna.