Składanka „Będzie Głośno Vol. 2″ od radiowej Czwórki już w Walentynki

W piątek 14 lutego do sklepów trafi nowa płyta radiowej Czwórki – „Będzie Głośno Vol. 2“. W dniu premiery albumu w studiu Czwórki zagrają artyści, których utwory znalazły się na krążku: Lampky oraz JoBee Project. 5 lutego miała miejsce premiera singla promującego nadchodzące wydawnictwo.


Składanka „Będzie Głośno Vol. 2″, to wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” w 2019 roku. Album zawiera 15 utworów nagranych przez finalistów akcji radiowej Czwórki. Składankę promować będzie singiel zespołu Tukej„Twardy reset”. Płyta jest zapisem tego, co obecnie dzieje się wśród młodych, niezależnych artystów, działających poza głównym nurtem i stanowi zapowiedź kierunku, w którym zmierza muzyka oraz jak może brzmieć w przyszłości. To utwory wykonawców, którzy eksperymentują i nie idą na kompromisy.


Od samego początku audycji, czyli od 2016 roku, codziennie uświadamiam sobie to, jak bogaty mamy w Polsce rynek w artystów, których większość z nas nie zna. Na tę płytę wybrałem różnorodne nagrania. Chcę pokazać przekrój muzyczny utalentowanych muzyków, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w stacjach radiowych – mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Czwórki i pomysłodawca konkursu.


Ponadto 14 lutego, czyli w dniu premiery składanki „Będzie Głośno Vol. 2″, tuż po godz. 18.00 na scenie radiowej Czwórki w Warszawie wystąpią artyści, których utwory słuchacze znajdą na płycie. Zespół Lampky tworzy czterech muzyków, których połączyła wspólna pasja do tworzenia, grania i dzielenia się muzyką z innymi.


Jak przyznają artyści: – Na scenie częstujemy słuchaczy solidną mieszanką rocka i popu z lat 90. Wafelki „Koukou Roukou”, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1998 r. i „Drużyna A” to my! Dalej niech już opowiada nasza muzyka… – żartują muzycy.


JoBee Project to pseudonim Joanny Pszczoły – piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, vocal coach i aktywistki na rzecz kobiet w muzyce. Laureatka II miejsca i specjalnego Grand Prix XIX Międzynarodowego Festiwalu Polskiej Piosenki „MALWY”. JoBee jest założycielką i inicjatorką dwóch kolektywów kobiecych w Belgii: SupAfly Collective, organizującego serię koncertów i festiwali muzycznych dla reprezentantek hip-hopu oraz Polish Workers Productions, który zrzesza polskie artystki mieszkające w Belgii.

Dziękuję wszystkim artystom za każdy dźwięk, talent i szczerość w muzyce. Czuję, że to jest Wasz najpiękniejszy czas i teraz zaczyna się kolejna przygoda z muzyką. Liczę na to, że ta płyta będzie Wam towarzyszyć każdego dnia i znajdziecie na niej dużo emocji. Zapraszam Was do słuchania i poznawania nowych zespołów w każdy piątek po godzinie 18.00 w radiowej Czwórce! – zachęca Damian Sikorski.


Track lista:

1. Sara Kordowska – Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)

2. Tukej – Twardy reset

3. Honeycomb – Lot balonem

4. Jutuber – Rolling Stonesi w maluchu

5. Ray Book – Dead

6. Lampky – Dym, dym

7. POPtwory – Stupid

8. Nastroje – Lato doskonałe

9. Jolokia – Miss Warsaw

10. Smth on Point – Way I feel

11. Yorba – Miłość?

12. The Great White Lights – Come Again

13. JoBee Project – Burning Sense

14. Melika – Bluszcz

15. Audiostalker – Elektromiastogram


Partnerzy płyty: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

______

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie głośno!” to program radiowy, umożliwiający debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na wybranych artystów. Trzecią odsłonę „Wydaj płytę z Będzie Głośno” wygrała Sara Kordowska. W październiku ub.r. Czwórka wydała debiutancką płytę laureatki konkursu zatytułowaną „Wszystko i nic”. Teraz do sprzedaży trafi kolejna składanka „Będzie Głośno Vol. 2″, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do ubiegłorocznej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się: Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst oraz zespół Jolokia, nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.

(materiały prasowe)