SMKKPM – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Jeśli oglądaliście wczorajszą telewizję śniadaniową w stacji TVN to na pewno kojarzycie Prawdziwych Mężczyzn (oglądaj ich występ w ddTVN). Jedyna taka grupa muzyczna w tym kraju. Całość koncertu – piosenki i narracja – składają się na zwariowane, liryczno – nostalgiczne show z dużą dozą czarnego humoru, ironii i dystansu do siebie samych i świata.

Właśnie wydali swoją debiutancką płytę pod tytułem: „Superbohater” i ruszają w trasę promocyjną pełną niebezpieczeństw i szalonych zwrotów akcji!

Płytę promuje singiel o tym samym tytule, można go posłuchać między innymi tutaj:

Jest to również prawdopodobnie jedyna grupą na świecie, która w przeciągu 3 miesięcy wygrała festiwal komediowy PAKA a potem supportowała zespół The Scorpions na Life Festiwalu w Oświęcimiu.

O sobie piszą:

Życie to dla nas basen, z którego ktoś wypuścił wodę, gdy my już przebraliśmy się w kąpielówki…

„Superbohater” to album, który można odpalić i przeżyć niesamowitą przygodę. Wybór piosenek, ich kolejność, narracyjne łączniki pomiędzy utworami – wszystko tworzy bardzo spójną całość. Nic nie wydarzyło się tutaj przypadkiem. To pierwszy Superbohater, który bardziej potrzebuje ludzkości niż ludzkość jego.

Produkcja: Janusz Binkowski, Michał Zachariasz Mix: Janusz Binkowski Realizacja nagrań wokali: Michał Zachariasz Okładka: Jakub Tokarz Materiał został nagrany w: Raven Studio, Skrzyszów Studio Muzyczne Kotłownia AGH, Kraków Studio Nagraniowe RMF FM, Kraków Studio Nagrań CK „Dworek Białoprądnicki”, Kraków Studio Romanowicza 4, Kraków Mastering: Adam Celiński – Studio Radioaktywni , Częstochowa

Gościnnie w nagraniach udział wzięli:

Zbyszek Szwajdych (1991) trębacz, kompozytor, aranżer, pedagog. Obecnie jest członkiem zespołów: Stanisław Słowiński Quintet (Grand Prix Jazz Juniors 2015), FOURS collective, SYMPHONICA II, Vladimirska

Oraz

Sebastian Kaszyca – kompozytor, aranżer, muzyk, pedagog. Członek takich zespołów jak Kubaterra, Straight Jack Cat.


O sobie samych:

Jesteśmy Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Nazwa stricte komercyjna, prosta, wpadająca w ucho i łatwa do zapamiętania. W skrócie: SMKKPM (facetom prościej zapamiętać krótkie rzeczy).

Mamy do świata pretensje, skargi, zażalenia i DYSTANS, bo niestety ze wszystkich możliwych ludzi urodziliśmy się akurat sobą. Jesteśmy trochę jak wypadek, w którym wóz cyrkowy zderzył się z samochodem nastolatków. A życie to dla nas basen, z którego ktoś wypuścił wodę, gdy my już przebraliśmy się w kąpielówki…

Spotkanie z nami to wyśmianie tych wszystkich trudnych, życiowych spraw: pracy, sprzątania… związków… Wiecie jak jest 😉 Łączymy dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją.

Jesteśmy grubi, smutni i samotni. Czyli dokładnie tacy, jak Wy.


Jeśli tylko macie chęć bliższego poznania Prawdziwych Mężczyzn to poniżej przedstawiamy rozpiskę nadchodzących koncertów składu SMKKPM:


Zajrzyj po więcej:

www.smkkpm.pl

www.facebook.com/smkkpm

www.instagram/smkkpm

https://www.youtube.com/user/operatorDzwigu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.