Snowman wystąpi w Hard Rock Pubie Pamela

W najbliższy poniedziałek, tj. 4 grudnia br., w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu wystąpi grupa Snowman. Start koncertu zaplanowano na godzinę 19.

Bilety dostępne są w cenie 20 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu. Można je kupić w Hard Rock Pubie Pamela. Istnieje możliwość rezerwacji mailowej pod adresem hrppamela@gmail.com. Po uprzedniej wpłacie na podane konto będzie je można odebrać w dniu wydarzenia.

Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem „Lazy”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come” Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą!

W 2017 Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”, pierwsza, cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja „Gwiazdozbiór” trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.


Album „Gwiazdozbiór” został bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy muzycznych. Przekonacie  się o tym, czytając poniższe wypowiedzi.

Snowman i „Gwiazdozbiór”. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie w dobrej formie. Mnóstwo tu ładnych aranżacji i delikatnie rozwijających się tematów, które brzmią, jakby ta płyta została napisana gdzieś między trzecią a piątą nad ranem. „Gwiazdozbiór” Snowman to nasza płyta dnia.
Robert Sankowski / Gazeta Wyborcza

Do niedawna zespół kojarzyłem głównie z niestandardowym rozmiarem poprzedniego albumu i kilkoma ciekawymi quasi-transowymi eksperymentami. Współpraca frontmana Michała Kowalonka z Myslovitz w najtrudniejszej z ról – zastąpienia Artura Rojka – wydaje się już przeszłością, ale zostawiła w ich twórczości wyraźny ślad w postaci melodyjności czy zwięzłych piosenek. Do tego dodać trzeba instrumentalną sprawność muzyków, charyzmatyczny wokal i bardzo dobrą produkcję Leszka Biolika. W sumie to jedna z tych rzadkich płyt, na której wszystko się udało i zdecydowanie najlepsza w karierze zespołu. Jeśli już czerpać z brytyjskich wzorców – to właśnie tak!
Piotr Metz / Wprost

(…) Snowman wraz z wydaniem swego trzeciego albumu zostawia w tyle większość polskiego mainstreamu. Teraz trzeba tylko ograć te piosenki na żywo i przekonać do nich rozgłośnie radiowe – a będziemy mieli w pełni profesjonalną gwiazdę rocka w prawdziwie współczesnym tego słowa znaczeniu. (8/10).
Paweł Gzyl  

Album „Gwiazdozbiór” poznańskiej formacji Snowman to z pewnością jedna z najciekawszych i najbardziej intrygujących polskich premier tego roku, na którą to warto było czekać tak długo. To płyta z dobrym pomysłem, świetnym warsztatem i pokaźną porcją rockowego grania na najwyższym poziomie, a do tego, co ważne, w całości po polsku. Mądra, szczera, piękna muzyka, która łączy w sobie wielką wartość artystyczną, z przestępnym, przebojowym i przyjemnym brzmieniem.
Maciej Janiszyn / Wyspa.fm

(…) Kowalonek najwyraźniej docenił sprawne śpiewanie piosenek, operowanie emocją i naturalną wrażliwością (czym wyróżniał się Rojek właśnie) i przeniósł to do Snowmana, co wraz z pieczołowitością producenta Leszka Biolika dało efekt nader udanej płyty. Dodajmy – płyty z przebojami, bo trudno sobie wyobrazić, żeby rozgłośnie radiowe pominęły tak wpadające w ucho i zapadające w pamięć utwory, jak „Znów jesteś sobą”, „Ocean nieba”, czy „Moje miasto”. 
Mirosław Pęczak / „Polityka”

(…) Na „Gwiazdozbiór” nie jest już progresywnie, psychodelicznie czy jazzowo, wciąż jest jednak niesamowicie bystrze, ze świetnym wyczuciem muzycznej materii. I wreszcie naprawdę przebojowo Snowman pod okiem Leszka Biolika nagrał świetnie wyprodukowany, przemyślany i samoświadomy album – z jednej strony gładki i radiowy, z drugiej, pełen celnych odniesień do światowego rocka z najwyższej półki. Daje to kandydata na jedną z płyt roku. 
Jordan Babula / „Teraz Rock”

Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.