So Slow podąża „Na wschód”, czyli nowy utwór zespołu

So Slow kończy 2017 rok z przytupem. Pięć miesięcy po premierze płyty „3T”, zamykając klamrą mijający czas, proponuje wydawnictwo „Na wschód”, które odważnie spogląda w przyszłość, ale nie zapomina o tym, co było. Poszukując ciągle ujścia swoich emocji, zespół zagłębia się jeszcze bardziej w elektroniczne poszukiwania, łącząc psychodelię z nową falą i osadzając to wszystko na niemal tanecznych resorach. Taki jest tytułowy numer, „Na wschód”, pokazujący, że inspiracje można znaleźć wszędzie.


Za wizualizacje stworzone do tej kompozycji odpowiada Paweł Czarnecki, współpracujący z So Slow przy niesamowitym filmie zrealizowanym do dwunastominutowego „Tranz I: JJ” pochodzącego z „3T”.Drugim opublikowanym utworem jest „Dharavi 2.0”. To nic innego jak nowa wersja tytułowej piosenki z debiutanckiej płyty formacji, wydanej w 2014 roku przez Instant Classic. Przypomnijmy, iż autorem tekstów i sampli do tego numeru był Łukasz Jędrzejczak, ówczesny wokalista. Oryginalnie utwór został skomponowany w składzieDaniel Kryj, Łukasz Szymański, Łukasz Jędrzejczak, Adam Sanocki, Arek Lerch, zarejestrowany zaś przez Michała Kupicza.


Nowa odsłona, nagrana pod czujnym okiem Marcina Klimczaka w Mustache Ministry, stanowi swobodną, opartą na transie i lekkiej improwizacji interpretację pierwotnej wersji, obrazującą, w jaką stronę przez ostatnie lata ewoluował styl So Slow.


W grudniu So Slow wyruszy na trasę koncertową po Polsce w towarzystwie grup Merkabah i Ketha. Zestaw ten zobaczymy w następujących miejscach:

1.12 / Wrocław / Ciemna Strona Miasta
2.12 / Chorzów / Red & Black
7.12 / Kraków /  Zet Pe Te
10.12 / Warszawa / Pogłos

Bilety w cenie 30 złotych można nabyć w kasach klubów przed koncertami.


Zajrzyj po więcej:

So Slow na Facebooku


fot. Janek Fronczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.