Sofar Sounds prezentuje warszawską playlistę

Sofar Sounds („Sound from a room”) to wydarzenie muzyczne stworzone przez trzech młodych ludzi, którym nie podobała się idea słuchania występujących na żywo artystów przy rozmowach i ekranach telefonów.


Tym sposobem powstały koncerty, które otoczone są kameralną atmosferą i aurą tajemniczości. Do ostatniego momentu biorący udział nie wiedzą, kto i gdzie dokładnie wystąpi. Ta niezwykła idea dotarła w 2014 roku również do Polski, gdzie na premierowym koncercie w stolicy wystąpili: BEMY, Fismoll czy Paweł Piekarski.

Sofar Sounds przy współpracy z Spotify wypuścił playlisty z dużych miast, prezentując utwory artystów, którzy do tej pory wystąpili. Znajdziemy na niej m.in. artystów z pierwszego Sofar Sounds w stolicy, a także Brodkę, Ralpha Kaminski czy Darię Zawiałow – łącznie 20 utworów. W Polsce oprócz Warszawy udział w projekcie bierze Kraków, Gdańsk, Toruń i Wrocław. Chętnych na koncerty jest mnóstwo, ale wejściówki wygrać udaje się tylko nielicznym.

20 września we wszystkich miastach na świecie, w których do tej pory odbywał się Sofar Sounds, odbędzie się „A Global Day Of Secret Gigs” – przy okazji tej idei można charytatywnie wesprzeć cel przedstawiony przy zapisach, wpłaty są dobrowolne. Zapisy wciąż trwają.


Zajrzyj po więcej:

Sofar City Spotlight: Warsaw (playlista)

Sofar Sounds na Facebooku

Strona WWW

Sofar Sounds Warsaw na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.