Sokół ujawnia pierwszy singiel z nadchodzącego albumu

Sokół zwiastuje „Koniec Gatunku” i ujawnia pierwszy z singiel z nadchodzącego solowego albumu. Zaskakujący storytelling przenosi odbiorców do świata przewrotnej apokalipsy. Utwór dostępny jest już na SpotifyYouTube i wszystkich platformach streamingowych.

Sokół długo utrzymywał zawartość swojego zapowiedzianego albumu w tajemnicy. Następnie ujawnił tracklistę oraz zaprezentował gości. Rezultat? Sprzedano 15 tysięcy płyt w preorderze, co nadaje pierwszemu solowemu albumowi artysty status złota. Obdarzony ogromnym zaufaniem Sokół zaprezentował swój pierwszy singiel i daje fanom ekscytującą możliwość zapoznania się z materiałem muzycznym, który znajdzie się na płycie „Wojtek Sokół”.

„Koniec Gatunku” to barwna i przewrotna opowieść, która swoim kunsztem przypomina, dlaczego od lat Sokół nosi na scenie tytuł „narratora”. Bateria padła mi chyba we wtorek, podnoszę z ziemi gazetę / Nagłówki czerwone, krzyczą, że w środę zniszczy coś naszą planetę” – apokaliptyczna i plastyczna wizja opustoszałej Warszawy sprawia, że przemierzamy jej puste ulice krok w krok razem z narratorem. Nie brakuje tu ciętej ironii i  żartu, wnikliwych obserwacji na temat narcystycznego, konsumpcyjnego społeczeństwa oraz aktualnych odniesień. Gościnnie w utworze pojawia się Lena Osińska, wokalistka znana z zespołu Sonar.

Na płycie „Wojtek Sokół”, usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz bonusowe „Chcemy być wyżej”. Do grona gości, których usłyszeć będzie można na płycie „Wojtek Sokół” należą:Taco HemingwayPRO8L3MHewraIgo/Bass AstralLena Osińska/SonarMateusz Krautwurst, znajdzie na niej również utwór z wykorzystaniem głosu, zmarłego tragicznie w 1991 roku, legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. Grono producentów zaproszonych do stworzenia albumu łączy reprezentantów sceny elektronicznej, alternatywnej i hip-hopowej – m.in. Bartosz Kruczyński/Pejzaż,DuitSteez83WOWOBroke BoysMagieraDJ B.


ZAMÓW pierwszy solowy album Sokoła: https://prosto.pl/wojteksokol/

Sokół na FB ➡️ https://www.facebook.com/wojtek.sokol/

Podziel się swoją opinią ;)