Sonbird prezentuje teledysk do utworu „Wada”

SONBIRD

W lutym tego roku ukazał się debiutancki krążek żywieckiego zespołu Sonbird zatytułowany „Głodny”. Na kilka dni przed drugą odsłoną trasy GŁODNY TOUR vol.2 grupa prezentuje teledysk do utworu „Wada”, który zamyka album. Premiera klipu łączy się z symbolicznym końcem etapu promocyjnego tego wydawnictwa.

„Wada” jest piosenką, która oprócz tego, że zamyka album „Głodny”, jest także zamknięciem etapu premiery debiutanckiej płyty Sonbird, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony recenzentów, dziennikarzy oraz fanów zespołu. Utwór „Wada” swoją nietypową końcówką przeszywa i wywołuje niepokój. Wokalista grupy, Dawid Mędrzak o klipie:

Mimo że piosenka nie jest singlem, który trafi do radia, bardzo chcieliśmy, żeby stworzyć do niej obraz, który będzie poruszał

Piosenka jest niejednoznaczna, bardziej kreuje atmosferę niż opowiada jakąś historię. I taki jest też teledysk, zbudowany na określonym nastroju – mrocznym i niepokojącym. To, o czym mówi tekst piosenki, w klipie przejawia się poprzez senne wizje, będące metaforą stanu emocjonalnego i psychicznego bohaterki, znajdującej się po „ciemnej stronie”. (Przemysław Filipowicz – reżyser i jeden ze scenarzystów)

Sama piosenka jest swoistą bombą emocjonalną, a w połączeniu z teledyskiem, wywołuje jeszcze większe emocje, które nawet mnie jest ciężko opisać. Ten obraz jest śmiałym rozwinięciem tego, co miałem w głowie, kiedy pisałem tekst do „Wady” – Dawid mędrzak


Premiera debiutanckiego albumu Sonbird „Głodny” odbyła się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Autorem okładki jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek m.in. Korteza, HEY, BOKKI, Pustek). Okładka została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty. Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

This slideshow requires JavaScript.


GŁODNY TOUR vol.2
14/11 RZESZÓW – Klub Vinyl
30/11 POZNAŃ – Próżność
01/12 WROCŁAW – Stary Klasztor
06/12 SŁUPSK – Baza Kultury Słupski Ośrodek Kultury
07/12 SOPOT – Sfinks700
08/12 TORUŃ – NRD Klub
13/12 KIELCE – Wojewódzki Dom Kultury
15/12 KRAKÓW – Forty Kleparz
19/12 WARSZAWA – Stodoła

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/WeAreSONBIRD/

Instagram: https://www.instagram.com/healmysonbird/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdXVg5CTvvJ4QDl6Zm3-HnA