Sonbird wygrywają eliminacje do Debiutów 2019!

Kolejny sukces na koncie żywieckiej grupy Sonbird! Zespół z utworem “Niepoważny” wygrał eliminacje do tegorocznego konkursu Debiutów, który odbywa się w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Impreza odbędzie się w dniach 14 – 17 czerwca.

“Niepoważny” znalazł się w szerokim gronie 150 piosenek nadesłanych do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Spośród nich zaledwie 10 trafiło do drugiego etapu, które przeszły kolejną selekcję, tym razem przez jury – Daria Zawiałow, Bartek Chaciński, Robert Kurpisz i Agnieszka Jurowicz. To właśnie oni przyznali grupie Sonbird w sumie 24 punkty i tym sposobem poznaliśmy pierwszy ogłoszony zespół, który wystąpi na opolskiej scenie.

Sonbird będzie walczyć o Karolinke – nagrodę im. Anny Jantar. Dawniej nagrodę tę przyznawało jury, dziś decydujący głos należy do telewidzów, którzy w wyniku głosowania wybierają zwycięzcę.

Daria Zawiałow, która została laureatką tej nagrody w 2016 roku, uzasadniając swoje punkty, które przyznała Sonbird pisze tak:

“Trzymam mocno kciuki za tych chłopaków, kibicuję im już od jakiegoś czasu. Mają w sobie niepowtarzalną charyzmę, są super.”

“W pełni rozwinięty zespół, z własnym pomysłem na brzmienie – ciekawe połączenie gitarowego grania z elektropopem. Świeża krew!” (Robert Kurpisz)

Sonbird wystąpią w Opolu z piosenką “Niepoważny”, która jest jednym z singli promujących ich debiutancki album “Głodny”, którego premiera miałą miejsce 22.02. Obraz do “Niepoważnego” w reżyserii Przemysława Filipowicza, według scenariusza Artura Michalika, opowiada o niewygodnej relacji.

Bohaterami historii są nauczycielka oraz zafascynowany w niej uczeń, który jest nad wyraz poważny jak na swój młody wiek. W rolach głównych wystąpiła aktorka Daria Polasik-Bułka z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz Oliwier Gutowski. Zdjęcia głównie realizowane były w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, rodzinnym mieście członków zespołu.


Zajrzyj po więcej:

FB: Sonbird

Instagram: Sonbird

www: Jazzboy

YouTube: Sonbird