Sonety Shakespeare’a w nowej odsłonie

Zespół proMODERN to fascynująca grupa wokalna – pisał w „Rzeczpospolitej” Jacek Marczyński. Zachwycał się nimi również Ivan Moody na łamach prestiżowego pisma „Gramophone”. Muzycy mają na swoim koncie dwa Fryderyki, a teraz nadszedł czas na ich drugą płytę – Shakespeare’owską. Wydawany przez Warner Classics album „proMODERN shakespired” ukaże się już w najbliższy piątek, tj. 8 grudnia br.


Miłość, tęsknota, pożądanie, zdrada, młodość, rodzina, starość, śmierć…Czytając wersy Shakespeare’a, ma się wrażenie, że są w nich obecne nasze najgłębsze uczucia. (…) Muzyka współczesnych twórców podkreśla aktualność poezji brytyjskiego mistrza. Tak samo intymnie i w podobnie wysublimowany sposób. Pozwala zbliżyć się do znaczenia słów tajemniczych sonetów Williama Shakespeare’a mówią członkowie proMODERN.


Sekstet proMODERN tworzą indywidualności muzyczne każdy jest wybitnym muzykiem i śpiewakiem, realizującym się także na innych polach artystycznej wypowiedzi. Stworzyli zespół specjalizujący się w muzyce współczesnej. Przekazują słuchaczom piękno i bogactwo sztuki początku XXI wieku jako najbliższej nam wszystkim, wykorzystującej znaną estetykę, odwołującej się do dzisiejszych doświadczeń.


Zajrzyj po więcej:

proMODERN na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.