Sosnowski z nową płytą „Tylko się nie denerwuj” na koncercie w Radiowej Trójce

Zaczęło się od premiery singla „Where Do We Go” w audycji Piotra Metza w radiowej Trójce. Potem Piotr Stelmach powiedział o nim, że „jak się słyszy po raz pierwszy jego głos, to można się przewrócić z wrażenia”. Wojciech Mann zagrał jego piosenkę na dowód, że są polscy artyści, którzy mu się podobają, a Piotr Kaczkowski obiecał mu na antenie trzy miejsca na nowej składance „Minimax.pl”. Tak było w 2018 roku. Dziś Bart Sosnowski ma już na koncie dwie płyty i kilkadziesiąt koncertów. Najbliższy z nich zagra w niedzielę 1 marca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, gdzie zaprezentuje premierowo piosenki z najnowszego, ukazującego się w ten piątek albumu „Tylko się nie denerwuj”

Sosnowski jest songwiterem, gitarzystą i wokalistą znanym ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Po nominowanej do Fryderyka płycie „The Hand Lugagge Studio” (2018/2019), dzięki której dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami zaśpiewanymi po polsku. Ukazujący się w piątek 28 lutego album „Tylko się nie denerwuj” to nowe, bardziej energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze Sosnowskiego. Słychać tu nie tylko stylowe gitary, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia organów Hammonda. W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.

Artysta, wystąpi 1 marca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zagra nie tylko premierowe utwory, ale również piosenki z pierwszego albumu oraz covery.

„Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalneco łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty „Tylko się nie denerwuj” opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu.

Jestem ogromnie ciekawy, jak to zostanie odebrane. Sama baza jest podobna, natomiast moja nowa muzyka na pierwszy rzut ucha może wydawać się trochę inna od tego, co pojawiło się na pierwszej płycie – powiedział Sosnowski kilka temu w radiowej Trójce w rozmowie z Piotrem Stelmachem. I przyznał, że uwielbia występy na żywo. – Na koncertach zawsze coś się dzieje. To oczywiście zależy od specyfiki samego występu. Jeżeli to jest sytuacja klubowa, bardziej intymna, często zdarza się wchodzić w rozmowy z publicznością. Jeżeli to są większe sceny, ta energia jest przekazywana w stronę publiczności w zupełnie inny sposób. – Sosnowski

Początek koncertu i transmisji na antenie radiowej Trójki w niedzielę 1 marca o godz. 19.05.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/TheSosnowski/