Soundedit ’16 – „Człowiek ze Złotym Uchem” po raz ósmy w Łodzi święto perfekcyjnego brzmienia!

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit zaskakuje najbardziej rozbudowanym i zróżnicowanym programem w historii wydarzenia. Organizatorzy 8. edycji łódzkiego festiwalu wychodzą poza mury Klubu Wytwórnia, zapraszają na warsztaty, przygotowują unikatowe koncerty oraz nagradzają czterech wybitych artystów.

Długą listę znakomitych gości, którzy pojawią się na Soundedit ’16 otwiera Brian Eno. Muzyk, kompozytor i producent w sobotę 29 października (sobota) otrzymał statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”. Wcześniej spotkał się z festiwalową publicznością, a 30 października (niedziela) o godzinie 17:00 w Fabryce Sztuki zaprezentował autorską instalację „The Ship”.

Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Adam Nowak oraz Alec Empire – obydwaj spotkają się również z festiwalową publicznością. Nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem” została także pośmiertnie przyznana Sir George’owi Martinowi. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się 29 października o godz. 20:00 w Klubie Wytwórnia.

Tego samego dnia Peter Murphy zagrał wyjątkowy koncert akustyczny, na który złożyły się utwory z solowego repertuaru artysty, jak i utwory kultowego zespołu Bauhaus. Po uroczystej Gali na scenie pojawiła się również grupa Raz Dwa Trzy wraz z zaproszonymi gośćmi: Brodką, Dawidem Podsiadło oraz Kwartetem Henryka Miśkiewicza i Orkiestrą ICON.


W piątek, 28 października w Klubie Wytwórnia w ramach Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej organizowanej wraz z Narodowym Centrum Kultury wystąpili: Kamp!, Heart & Soul, A_GIM oraz Pin Park. Wisienką na torcie tego dnia był koncert rewolucyjnego berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot. Lider grupy – Alec Empire – przygotował na afterparty specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

Na zakończenie Soundedit’16, w niedzielę 30 października w Filharmonii Łódzkiej koncert w ramach trasy promującej album „Clashes” zagrała Brodka. W niedzielę – przed koncertem, o godz. 13:00 – w salonie Empik w Manufakturze artystka spotkała się z fanami.


Festiwal Soundedit wspólnie z Radiem Łódź zorganizowało cykl koncertów Soundedit Spotlight. Finalistka – Daria Zawiałow wystąpiła w sobotę (29 października) na dużej scenie w Klubie Wytwórnia.

Tradycyjnie podczas łódzkiego festiwalu nie zabrakło szkoleń i warsztatów. W czwartek, 27 października odbył się dzień branżowy, który wypełniły szkolenia z przygotowania, projektowania, wykorzystania najnowszych narzędzi i obsługi systemów nagłośnieniowych. W piątek i sobotę od godz. 12:00 w Klubie Wytwórnia odbyły się spotkania i warsztaty, których szczegółowy program można znaleźć na stronie: http://soundedit.pl.

To nie koniec atrakcji związanych z Soundedit ’16! Od 20 października w Kinie Bodo trwa filmowa uczta. Organizatorzy zapraszają na projekcje filmów muzycznych: „20 000 dni na Ziemi”, „Amy”, „Berlin Calling”, „Control”, „Don’t Look Back”, „Joe Strummer. Niepisana przyszłość”, „Uwaga Mr. Baker” i „Sztuka rapu”.

10 stycznia 2017 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w ramach Soundedit ’16 odbędzie się wyjątkowy koncert Projektu „Metropolis”. Igor Gwadera, Agnieszka Makówka i Władysław Komendarek wykonają na żywo ścieżkę dźwiękową do słynnego filmu. Koncert będzie rejestrowany i wydany na płycie CD. Już teraz możemy ogłosić, że artyści wystąpią również 30 stycznia w Szczecinie!

Od ośmiu lat staramy się, by na Soundedit każdy miłośnik dobrej muzyki, bądź branżowy specjalista znalazł coś dla siebie. Cieszymy się również, że dzięki podpisanej umowie z Łódzkim Centrum Wydarzeń Festiwal Soundedit ma zapewniony stabilny rozwój przez dwie kolejne edycje.

Hasło Soundedit ‘16 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.