SOUNDQ z klipem do utworu „Crowds”

1 lutego bieżącego roku w Internecie pojawił się teledysk do nowego singla Jakuba Kubicy tworzącego pod pseudonimem SOUNDQ. Utwór „Crowds” promuje kolejną płytę muzyka, której premierę zaplanowano na wiosnę 2018.


„Crowds” to utwór zrodzony z mojej fascynacji flâneurem – wyjaśnia Kuba Kubica. – Wydaje mi się, że po raz pierwszy zetknąłem się z tym określeniem podczas zimowych wakacji, które spędziłem w Rzymie. Flâneur to XIX-wieczna postać miejskiego wędrownika, który przemierza ulice Paryża bez żadnego konkretnego celu, poza tym, by obserwować miejskie życie. Ta „uczta dla oka” wydała mi się bardzo zbliżona do mojego osobistego sposobu doświadczania współczesnej metropolii. Do tego, jak sam przeżywałem wtedy pobyt w Rzymie. Włóczyłem się po mieście godzinami, nie obierając nigdy żadnego konkretnego kierunku, słuchając Johna Tejady i Plastikmana. Byłem flâneurem. Szybko zrozumiałem, że będę musiał włożyć bardzo dużo twórczego wysiłku w to, żeby odtworzyć ten stan. Potrzebowałem numeru o flâneurze. I to nie tylko numeru. Wiedziałem, że sama muzyka i tekst to za mało, żeby odtworzyć to złożone uczucie. Potrzebowałem pełnego spektrum flaneurskiego doświadczenia. 


Jak informuje wydawca, klip do „Crowds” pokazuje obraz „współczesnego azjatyckiego megamiasta i XIX-wiecznej miejskiej odysei”.Krakowski producent i wokalista Kuba Kubica, znany też jako SOUNDQ, zadebiutował w 2013 roku wyprodukowanym w szwedzkiej Uppsali synth-popowym krążkiem „Barbarians”. Wraz z produkcją minialbumów „EP2” (rok 2014) i „XANADU” (rok 2015) jego muzyka ewoluowała w kierunku głębokiej, organicznej elektroniki z pogranicza dream house i techno połączonej z charakterystycznym głosem. Najnowsza płyta EP SOUNDQ, „Subsolar”, ukazała się pod skrzydłami hamburskiego Tiefblau Records w 2016 roku.


Zajrzyj po więcej:

SOUNDQ na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.