Soundtrack Wojtka Urbańskiego do serialu „Ultraviolet”

W styczniu 2018 roku telewizja AXN zaprezentuje soundtrack do serialu „Ultraviolet”, stworzony przez Wojtka Urbańskiego. Na płycie znajdzie się zarówno muzyka skomponowana przez Wojtka, jak i utwory innych polskich wykonawców, wykorzystane w serialu. Album zostanie wydany przez niezależną wytwórnię U Know Me Records.


Telewizja AXN, tworząc swoją produkcję lokalną, po raz pierwszy zdecydowała się na połączenie komercyjnego świata telewizji ze światem polskiej muzyki alternatywnej. Podobnie jak scenariusz serialu, harmonia i melodie w wielu utworach, które znalazły się na płycie, owiane są tajemnicą i niepokojem. Współczesna, elektroniczna muzyka wyraźnie podkreśla pokazaną w „Ultraviolecie” siłę nowych technologii. Poza kompozycjami Wojtka Urbańskiego na płycie pojawią się utwory takich polskich wykonawców, jak FFRANCIS, Das Moon, Duit feat. Pasts i We draw a, a także piosenka „Ultraviolet”, wykonana przez Justynę Święs. Warto podkreślić, że wyjątkowy jest również wydawca, gdyż płyta ukaże się nakładem jednej z najbardziej znanych polskich wytwórni niezależnych – U Know Me Records.


To dla nas projekt niepowtarzalny, bo mamy okazję udowodnić, że w polskiej muzyce niezależnej można znaleźć wiele skarbów i po cichu liczę, że utorujemy tą płytą drogę do kolejnych ciekawych projektów, które połączą świat muzyczny i filmowy – mówi Marcin „groh” Grośkiewicz, wydawca płyty.


Wojtek Urbański jest wielokrotnie nagradzanym za muzykę i sound design producentem muzycznym. Przez lata komponował utwory do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował chociażby z reżyser Eweliną Marciniak przy spektaklach „Księgi Jakubowe” w Teatrze Powszechnym oraz „Mapa i Terytorium” w Teatrze Wybrzeże. W 2016 roku został nominowany do Fryderyka za debiutancki album zespołu RYSY, „Traveler”. Występował na największych festiwalach w Polsce (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, OFF, Audioriver). Często współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs i Jagodą Kudlińską.


Album ukaże się 12 stycznia 2018 roku. Płyta kompaktowa będzie dostępna w największych sklepach muzycznych, a wersja digitalowa pojawi się na najważniejszych platformach streamingowych.


„Ultraviolet” to serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”) i Sławomir Fabicki („Miłość”, „Zbrodnia 2”). W obsadzie znajdują się między innymi Sebastian Fabijański, Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Marek Kalita, Michał Żurawski i Magdalena Czerwińska.


Zajrzyj po więcej:

Wojtek Urbański na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.