Speculum wraca do gry z utworem „Kołysanka”; gościnnie Kazik Staszewski

Po czterech latach od nagrania bardzo dobrze przyjętej przez słuchaczy płyty „Brak CD” do grania wraca supergrupa Speculum. Na początek zostanie zaprezentowany singiel, z gościnnym udziałem Kazika Staszewskiego, pt. „Kołysanka”.

reklama

„Zdecydowaliśmy się na powrót serwując na początek kawałek, po którym się pożegnaliśmy. Ma to wymiar symboliczny. Zaskakujące, że przekaz utworu, który powstał prawie cztery lata temu, jest dalej niepokojąco aktualny” mówi – Brat Figo.

„Kazik się przestraszył tekstu jak go zobaczył – powiedział, że głupi jesteśmy, że tak „gęsto” i dużo piszemy, ale jakoś dał radę. Piosenka jest bardzo fajna, bardzo żałuję, że to przed jej wyemitowaniem się rozeszliśmy, a jeszcze bardziej cieszę, że nią się schodzimy. Tak jak Piotr powiedział  – przerażająca jest ciągła aktualność tekstu.” dodaje – Dr Yry.

„Cieszę się, że wracamy do wspólnego grania. Energia w zespole była zawsze bardzo pozytywna. Każdy z nas przebył też długą, wyboistą drogę od czasu rozpadu. Myślę, że to wszystko będzie miało pozytywny wpływ na naszą twórczość”, podkreśla Brat Figo. Dr Yry natomiast dodaje, iż głupotą było, żeśmy się rozeszli, ale na szczęście jesteśmy mądrzejsi od siebie kilka lat temu i się zeszliśmy, bo faktycznie o fajniejszy kolektyw trudno – żadnego czas okresu nie wspominam tak miło, jak wspólny pobyt w studio (i okolicach) podczas nagrywania naszego pierwszego wytrysku płytowego. Zasadniczo – wraca mi wiara w granie i chęć grania dzięki ponownym kontaktom z tą grupą moich niezrównoważonych acz genialnych kolegów”.

Do zespołu dołączył nowy gitarzysta, jest nim Hubert Więcek znany szerokiej publiczności m.in. z zespołu Decapitated.

„Cieszę się, że mamy wzmocnienie i tak mega mocnego składu – na pewno jego dojście doda poweru riffom Kiviego, a już na pewno Kivi będzie dużo śmieszniej wyglądał z basem niż z gitarą. To może być hit. Angus Young polskiego basu” – tłumaczy Dr Yry.

Brat Figo wyznaje „To świetny muzyk, znakomity gitarzysta. Prawdziwa broń masowego rażenia w arsenale Speculum. Cieszę się, że będziemy razem grać”

Brat Figo, Dr Yry, Badhed, Kiwi oraz Hubert Więcek, planują w 2019 roku grać koncerty oraz zarejestrować nowy materiał. Zespół Speculum w styczniu wchodzi do studia a w lutym obiecali zaprezentować dwa nowe utwory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.