Śpiesz się po bilet! Oberschlesien znów symfonicznie z Adamem Sztabą!

„Chcecie przeżyć to razem z nami? Musicie tam być!”  – zaprasza Michał Stawiński, wokalista Oberschlesien. Już 9 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpi zespół Oberschlesien wraz z Orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej, pod batutą Adama Sztaby.

OBERSCHLIESEN-mont-nowy-prev_1
fot. Radek Polak

Premiera projektu Oberschlesien Symfonicznie odbyła się 31.10.2015, w Operze Śląskiej w Bytomiu. Dwa wyjątkowe koncerty z rejestracją DVD, przepiękna sala i nadzwyczajna publiczność.  Niezaprzeczalny sukces sprzedażowy, bilety rozeszły się w kilka godzin! Pomysł na połączenie dwóch  – zdawałoby się – odległych światów muzycznych: industrial metalu i orkiestry symfonicznej  w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby to był strzał w dziesiątkę! Wiosną 2016 r ukaże się DVD i Cd.

Artyści przygotowali dla Fanów nie lada niespodziankę – kolejny koncert,  tym razem w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca. Z zespołem Oberschlesien wystąpi z orkiestra symfoniczna Opery Śląskiej w Bytomiu (w 49 osobowym składzie) pod batutą Adama Sztaby.


Bilety dostępne tylko w ticketpro.pl


Oberschlesien ma w dorobku dwa albumy fonograficzne, single z płyty Oberschlesien II: „Król Olch”, „Samotny” czy „To nie sen” są grane przez ogólnopolskie stacje radiowe, m.in. Antyradio, 3 Program Polskiego Radia i zajmują wysokie pozycje na listach przebojów. W 2015 zespół zagrał koncert akustyczny z transmisją life w studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trojce, w programie Wojtka Manna. W styczniu 2016 również z koncertem akustycznym life zabrzmiał w Antyradiu.

Dziennikarze często piszą, że Oberschlesien to Muzyczni Ambasadorzy Śląska. Koncerty zespołu to niebanalne show z elementami teatru, kostiumami, pirotechniką sceniczną i porywającą muzyką. Jedyny i niepowtarzalny wokal Michała Stawińskiego dopełnia obrazu.

OBERSCHLESIEN – To nie sen


W 3 lata zagrali ponad 250 koncertów, w tym większość festiwali rockowych w kraju – Jarocin, Cieszanów, trasa z formacją Skindred, Rocket Festiwal – Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Londyn – The Dom Tuffnel Park, Oberhausen – Arena…

bytom
Tak było 31.10.2015 w Operze Sląskiej w Bytomiu fot. Krzysztof Kadis

W 2016 już ogłoszony Jarocin Festiwal, potwierdzony Przystanek Woodstock, Rockowe Igrzyska na Górze św. Anny. W każdym miejscu spotykają się z niezwykle sympatycznym i entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Zapełniają sale koncertowe w klubach.

Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku i nie zamierzają tego zaprzestać. Prof. Miodek powiedział kiedyś „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!” i chłopcy z zespołu Oberschlesien są tego niezaprzeczalnym przykładem. Szczerość przekazu i determinacja jak towarzyszy zespołowi pozwala napisać, że są bezkonkurencyjni.

Oberschlesien wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe – szkoły, przedszkola. Cykliczne stały się spotkania z najmłodszymi fanami – dziećmi od 2,3 lat do …..organizowane pod hasłem Oberbajtel.


Zajrzyj tu:

Oberschlesien – https://www.facebook.com/Oberschlesienzespol/?fref=ts

Adam Sztaba – https://www.facebook.com/adamsztaba.official/?fref=ts

 

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad koncertem Oberschlesien Symfonicznie.

oberschlesien-plakat-50_70cm

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *