Stach Bukowski prezentuje klip do „Lwa”

Słysząc Stach Bukowski spodziewamy się raczej solisty na scenie, jednak w tym przypadku to nazwa trzyosobowego zespołu, który tworzą Stach, Aga i Robert. Grupa wprowadza wiele świeżości na polskiej scenie muzycznej, czego dowodem jest ich najnowszy singiel zatytułowany „Lew”.

Zespół pochodzący z Olsztyna, zakochany w muzyce retro, wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Mimo młodego wieku muzycy w bardzo umiejętny i zgrabny sposób mieszają ze sobą elementy rocka z inspiracjami, jakie czerpią z muzyki klasycznej, rapu czy polskiego big beatu, co w efekcie daje chwytliwe melodie z rockandrollowym polotem.

Stach śpiewa i gra na perkusji, jedyny pierwiastek kobiecy w zespole, czyli Aga brawurowo zasuwa na basie, a Robert odpowiada za precyzyjne gitarowe riffy.

„Lew” to ich debiutancki singiel. Jest drapieżny i beztroski w tym samym czasie, ma w sobie moc i młodzieńczą zuchwałość. Do utworu powstał bezpretensjonalny i radosny teledysk inspirowany latami dziewięćdziesiątymi dwudziestego wieku oraz wczesnymi dwutysięcznymi.

Zajrzyj po więcej:

FB: Stach Bukowski, Fonobo Label

Instagram: Stach Bukowski, Fonobo Label