Stajnia Sobieski prezentuje ! czyli nowy cykl imprez w Krakowie. Na początek Rycerzyki i Kaseciarz już 18 maja !

Już 18 maja Rycerzyki i Kaseciarz otworzą nowy cykl koncertowy firmowany przez Stajnię Sobieski – muzyczny kolektyw, który od kilku lat zmienia oblicze skansenowskiego Krakowa. Na comiesięcznych spotkaniach będziecie mieli okazję poznać innych artystów zrzeszonych pod sztandarem tej małej wytwórni m.in.Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte,  Harry &The Callahans, Taxez czy Zdrowie.

Z owianych legendą krakowskich piwnic muzyczny ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy przy ulicy Sobieskiego, gdzie spotykają się, plotkują, nerdzą, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy. A tym co stworzyli chcieliby się podzielić z szerszą publicznością. Dlatego już  18 maja w Klubie Szpitalna 1 odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów „Stajnia Sobieski prezentuje”. Na pierwszy ogień wystawione zostaną Rycerzyki i Kaseciak !

okladki
Okładki płyt Rycerzyków i Kaseciarza

Rycerzyki (już pewnie znacie z naszych wcześniejszych recenzji i relacji)
Na co dzień mieszkają w Krakowie, ale swój drugi dom znaleźli pośród krów, ślimaków, gór i potoków Mszany Dolnej. Między tamtejszą leśną chatą, a krakowską Stajnią Sobieski, rodziły się pomysły i powstawał materiał na debiutancki album Rycerzyków. Życzliwa krytyka wpisuje ich twórczość w tradycję inteligentnego, zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Cocteau Twins. Z toni tych odniesień wyłania się bajkowo-dziwaczny świat, lirycznie przedstawiony przez Gosię Zielińską w językach polskim, angielskim i nieznanym. Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z „Ballady o smutnym rycerzyku” Ścianki, uwodzące słuchacza piosenki Rycerzyków nie dają za wiele powodów do smutku.
Zespół tworzą: Gosia Zielińska, Karol Jadach, Maciek Pitala, Michał Mierzwa, Antonis Skolias i Aleksander Margasiński.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=PQW6WKLdBaw[/embedyt]

Z kolei Kaseciarz  gra tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu „Surfin' Małopolska” Kaseciarz zaczął działać jako trio i wydał płytę „Motörcycle Rock And Roll” w 2013 roku, która była wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle. W listopadzie 2015 zespół wydaje płytę „Gay Acid”, która jest konceptualną opowieścią o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Muzyka, jaką gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf, albo po prostu Dziadostwo Rock. Obecnie zespół działa w składzie: Aleksander Margasiński, Szymon Keler, Maciej Nowacki.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=NVV4f–sGeQ[/embedyt]

Po koncercie zapraszamy jeszcze na DJ-set – także spod szyldu Stajni Sobieski. Zagrają DJ RYTRO i DJ Ricardo Amore.

BILETY: 10zł (w przedsprzedaży)/15zł (w dniu koncertu)

START: 18 maja (środa), g. 20:00
Klub Szpitalna 1

ul. Szpitalna 1, Kraków
Więcej informacji o biletach i wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1535051683463496/

Oficjalny profil FB zespołu Rycerzyki: https://www.facebook.com/Rycerzyki/

Bandcamp Rycerzyków: http://rycerzyki.bandcamp.com/

Oficjalny profil FB Kaseciarza:  https://www.facebook.com/Kaseciarz/

Bandcamp Kaseciarza : https://kaseciarz.bandcamp.com/

Oficjalna strona kolektywu Stajnia Sobieski: http://www.stajniasobieski.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *