Stanisław Soyka – koncert on-line już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 21 lutego o godz. 19.05 na antenie Programu 3 Polskiego Radia będzie można usłyszeć zapis koncertu Stanisława Soyki.

Kompozycje z albumu „Tylko brać – Osiecka znana i nieznana” Stanisław Soyka zaprezentował na Trójkowej scenie w marcu 2011 roku. W repertuarze m.in. piosenki „Nie całuj mnie pierwsza” i „Upływa szybko życie”.

W październiku 2009 roku w Teatrze ROMA podczas koncertu galowego „Pamiętajmy o Osieckiej” wystąpił Stanisław Soyka z zespołem. Termin koncertu zbiegł się z premierą antologii Agnieszki Osieckiej w postaci dwóch tomów wierszy. Stanisław Soyka postanowił skomponować muzykę
do wierszy, które nie były dotąd śpiewane. Owocem tej pracy jest niezwykła monografia Agnieszki Osieckiej „nieznanej”.

Utworem otwierającym wydawnictwo jest piosenka Skaldów „Nie całuj mnie pierwsza”, do której muzykę skomponował Andrzej Zieliński. Kolejne piosenki powstały do wierszy, które do tej pory nie miały muzycznej oprawy. Album zamyka świetnie znana wielu pokoleniom piosenka pt. „Upływa szybko życie” napisana pod koniec XIX wieku przez ks. Franciszka Leśniaka. Agnieszka Osiecka pozostawiła nienaruszoną pierwszą zwrotkę i dopisała dwie kolejne.

Ten właśnie repertuar, zaprezentowany publiczności zgromadzonej w studiu im. Agnieszki Osieckiej, będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę 21 lutego o godz. 19.05 na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Spis utworów:
1. Nie całuj mnie pierwsza         
2. Co by było gdyby nam zabrakło…         
3. …tylko brać         
4. Księżycu płyń         
5. Tango Warszawo         
6. W naszym domu nie ma drzwi         
7. Jedni piszą wiersze piórem         
8. Od Warszawy do Krakowa         
9. A może nie warto         
10. Po słonecznej stronie dnia         
11. Upływa szybko życie

Foto: PR/W. A. Jurzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.