STRAIN zagra 16 lutego w warszawskim Klubie Potok

STRAIN urodzinowo w warszawskim Potoku 16.02.2019

Kto jeszcze nie słyszał jak wrocławski STRAIN brzmi na koncertach, ma okazję przekonać się 16 lutego na urodzinach warszawskiego klubu Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka. Podczas koncertu STRAIN zaprezentuje m.in. utwory z wydanego w maju tego roku drugiego albumu „Blooming”, na którym gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk. Płyta zbiera – podobnie jak pierwsza – świetne recenzje w prasie muzycznej.

Od wydania ponad 3 lata temu debiutanckiej płyty „Strain” zespół konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Ma na koncie prawie 300 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech, wielokrotnie grał m.in. z zespołami TSA, Acid Drinkers, Lady Pank, Hunterem, Irą oraz dzielił sceny z międzynarodowymi markami, takimi jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills.
W 2016 roku grupa dotarła do odcinka finałowego 11 edycji programu
Must Be The Music Polska, a rok później wystąpiła podczas Jarocin Festiwal.

„Blooming” STRAIN to podsumowanie ponad trzech lat doświadczeń zespołu od wydania pierwszej płyty. Piosenki wynikają nadal z tej samej prostej emocji, która od samego początku stanowiła bazę twórczości grupy. Materiał z „Blooming” jest bardziej przemyślany, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, i choć płyta otwiera więcej stylistycznych szufladek – STRAIN nadal pozostaje wierny swoim bluesowo-rockowym korzeniom, czerpiąc z całego muzycznego bogactwa lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych – „nie rezygnują z tego, co w ich dźwiękach jest zdecydowanie najprzedniejsze i najsmaczniejsze – posmaku ciężkawego bluesa rodem z Delty wciśniętego w ramy klasycznie brzmiącego hard rocka(Magazyn Gitarzysta).
Według Magazynu Gitarzysta album „Blooming” – „
rewelacyjnie zrealizowany (…) i wyprodukowany przez Bartosza Straburzyńskiego po prostu przynosi masę satysfakcji z odsłuchu”. Z kolei Top Guitar podkreśla, że cały czas jest to żywa, pulsująca, „zrealizowana (a nie wyprodukowana) muzyka gitarowa”.

Siłą zespołu są energetyczne, żywiołowe koncerty. Branża wróży zespołowi karierę międzynarodową (większość tekstów jest w jęz. angielskim), ale STRAIN stawia na szczerość i pierwsze instynkty, które są w muzyce najlepsze. „Dopóki muzyka, którą robisz, pozostaje prawdziwa, to możesz mieć taką dobrą nadzieję, że to się uda, ale jest to jedna z tych rzeczy, które należy traktować bez spiny i ciśnienia, bo jak za bardzo zaczynasz myśleć o swojej twórczości w kontekście kariery, cierpi na tym właśnie muzyka.” (Mateusz Galecki, wokalista, gitarzysta i lider zespołu).

Skład zespołu:
Mateusz Galecki- śpiew, gitara
Rafał Zakrzewski- gitara, śpiew
Adam Rajczyba- gitara basowa. śpiew
Natan Żakowicz- perkusja

Fb: https://www.facebook.com/strainbandpl
Spotify: https://open.spotify.com/album/5JVGPkTCL5ml3po5mcFXuP?fbclid=IwAR1hOEnK_nu5dccJkIKMSVNp2ZrDEscviH9aFsc_oCg8UZ5keUdHiN6Be2M
YouTube:
https://www.youtube.com/user/strainbandofficial/videos?view_as=subscriber
sprzedaż płyt: plyta@strainband.pl

goście:
The Procrasters https://www.facebook.com/theprocrasters

Bilet: 20 zł – do kupienia na miejscu

19:00 – otwarcie bramek

20:00 – The Procrasters

21:00 – Strain


Strain – Misery


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.