Strojnowy – „Wolność serc – koncert” 26.01.18 w PraCoVnia Art-Klub

„Strojnowy” czyli autorski projekt Piotra Struny Strojnowskiego – współzałożyciela, lidera, wokalisty i gitarzysty powstałego w roku 1982  zespołu Daab, legendy polskiej sceny muzycznej.

Zespół grał muzykę reggae i występował pod hasłem „Daab – muzyka serc”.

Struna był pomysłodawcą sformułowania  „Muzyka serc” oraz autorem wszystkich tekstów piosenek na pierwszej płycie zespołu wydanej w 1985r.

Po nagraniu debiutanckiego albumu pod tytułem „Daab” Piotr Strojnowski opuszcza zespół. Pojawił się w nim jeszcze raz na koncercie w Jarocinie w 1989r.

Po wielu latach przerwy Piotr Strojnowski powrócił na scenę z autorskim projektem pod nazwą „Strojnowy”. Muzyka wykonywana przez ten zespół to w dalszym ciągu reggae, a na koncertach prezentuje nowe kompozycje, które spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Bezpretensjonalność oraz mądre i piękne teksty w połączeniu ze świetnymi aranżacjami Grzegorza Rytki – (DAAB, Szwagierkolaska, Mamadou & Sama Yoon ) i Michała Mareckiego – (T.LOVE, Mamadou & Sama Yoon, MoMo), wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele się słyszy komentarzy do czasów współczesnych i tak mało śpiewa się o miłości w sposób bardziej wyrafinowany.

Grupa planuje w tym roku wydać na płycie swój nowy materiał.

Zapraszamy na najbliższy koncert Struny pod hasłem „Wolność serc”,

26.01.2018 godzina 20:00 w warszawskim Klubie PraCoVnia Art-Klub.


Piotr Struna Strojnowski – W moim ogrodzie (Ogrodu serce)


Zajrzyj po więcej:

fb: https://www.facebook.com/events/160996834627747/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.