„Summer’s over”- nowy singiel zespołu Midsommar

Midsommar – warszawski zespół grający od 2019 r. muzykę z pogranicza dream-popu i shoegaze’u. Pierwszy singiel Midsommar „Soft” ukazał się 30 sierpnia 2021 r. W skład zespołu wchodzą Alia Fay (wokal), Dawid Dziwosz (gitara), Karol Grabias (bas) i Bartek Zdunek (perkusja).

Początek tej jesieni nie będzie miał bardziej melancholijnego soundtracku. Po ciepło przyjętym debiucie polski zespół dream-popowy Midsommar wraca z singlem „Summer’s over” zapowiadającym ich pierwszą EP. Utwór zaśpiewany przez Alię Fay – wokalistkę m.in. zespołów Helroth, Makiwara i jurorkę programu „Śpiewajmy razem. All Together Now” – jest marzycielskim pożegnaniem z atmosferą lata, nawiązującym stylistycznie do dokonań londyńskiego labelu 4AD. Utwór „Summer’s over” trafił właśnie do cyfrowej dystrybucji.

Singiel „Summer’s over” to drugi utwór warszawskiego zespołu Midsommar, który od 2019 r. wykuwa oryginalne brzmienie osadzone w estetyce dream-popu, shoegaze’u i alternatywnego rocka. Już kilka dni po premierze debiutanckiego singla „Soft” zespół został zauważony przez edytorów Spotify: trafił na prestiżowe playlisty „Alternatywna Polska”, „New Music Friday Polska” i „Jesienny Chill„.

Summer’s over” stanowi kompozycję, w której na pierwszy plan wysuwa się subtelna linia wokalna spleciona z ciepłymi, gitarowymi ścianami dźwięku. W warstwie tekstowej „Summer’s over” to senna opowieść o zatapianiu się we wspomnieniach minionego lata i utraconych wraz z nim marzeniach. Najnowszy singiel Midsommar przywodzi na myśl stylistykę legendarnego londyńskiego labelu 4AD – artystów takich jak Elizabeth Fraser i Robin Guthrie (Cocteau Twins) czy Rachel Goswell (Slowdive).

Singiel „Summer’s over” to ostatni utwór zapowiadający pierwszą EP-kę „The Dream We Had” zespołu Midsommar, która ukaże się już w październiku 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.