SUOVA z premierą teledysku „Kołysanka dla Świerszczy”

Zaledwie kilka chwil temu, 2 lutego br., odbyła się premiera teledysku ilustrującego utwór kolektywu SUOVA. „Kołysanka dla Świerszczy”, gdyż to o tym nagraniu mowa, jest pierwszym singlem pochodzącym z debiutanckiego krążka grupy, zatytułowanego „Somewhere in the Middle”.


Grupa SUOVA powstała w 2016 roku z inicjatywy Arcadiusa Mauritza. Początkowo jednorazowy projekt przekształcił się ostatecznie w pełnoprawny zespół. Muzyka SUOVA stanowi eklektyczną mieszankę popu, jazzu, nu-jazzu, ethno i soulu. Jak informuje wydawca, od soczystej i masywnej progresji aż po nieoczywiste nawiązania etniczne, chóry „wiejskich bab”, soulowo-funkowe rytmy i ciemne brzmienia trąbki.


Za kompozycje odpowiada trio w składzie Aradius Mauritz (instrumenty klawiszowe), Martyna Zając (wokal, teksty) i Artur Pruziński (bas). Formację tworzą ponadto Rafał Dubicki (trąbka) i Paweł Nowak (perkusja).


Pisząc teksty, Martyna Zając szuka inspiracji w życiu, w codzienności. Pomagają w tym rozmowy z ludźmi, obserwacje, książki. Lubię dobre teksty tak samo, jak lubię dobre książki i mądre rozmowy. Mój system pracy jest banalny. Podsłucham coś wartościowego. Wpadnie mi do głowy jakiś pomysł albo bazuję na czymś, co mnie samą trapi. I to zapisuje. A później na bazie niezliczonych notatek buduję historie – mówi wokalistka.


Debiutancki krążek „Somewhere in the middle” to wypadkowa wszystkiego tego, co każdego z nas inspiruje – od muzyki filmowej aż po melodyjny soul. Praca nad tym materiałem była dla mnie szczególnie niesamowitą przygodą i jednocześnie wyzwaniem. Ponieważ w przeciwieństwie do Martyny czy Rafała nie jestem wykształconym muzykiem przyznaję, że wiele się od nich nauczyłem i uczę do dziś. Osiem utworów, mimo że każdy z członków coś do nich od siebie dodał, traktuję bardzo osobiście – niczym własne dziecko – dodaje Arcadius Mauritz.Zajrzyj po więcej:

SUOVA na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.