,,Świadomy Sen” – Sokół i Dawid Podsiadło nagrali wspólny utwór

Płonący samochód, klucz ukryty w ciastku, zagadkowa torba i emocjonujący pościg. Dwie wielkie indywidualności polskiej sceny muzycznej stworzyły nieoczywisty, wspólny utwór. Dziś promują go intrygującym, fabularnym teledyskiem.

Sokół, legenda polskiego hip-hopu, i Dawid Podsiadło, jeden z najbardziej znaczących obecnie artystów na polskiej scenie muzycznej, nagrali wspólny utwór.

Praca w studiu pozwoliła im w nieszablonowy sposób połączyć elementy charakterystycznych dla siebie stylistyk, ale jednocześnie każdy z nich mógł zrobić śmiały krok w nieznaną sobie stronę.

Efekt może być sporym zaskoczeniem dla fanów obu artystów. Udało im się stworzyć opowieść o tym, że w życiu czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby móc potem na nowo ruszyć do przodu. Do utworu zrealizowano teledysk w nietypowej, nowatorskiej formie, który składa się z trzech materiałów wideo. Całość, będącą częścią projektu marki Johnnie Walker Rób to, w co wierzysz, zapoczątkowanego w 2015 roku, już teraz można zobaczyć na Facebooku marki i artystów. Utwór oparty jest na kompozycji producenta znanego jako DrySkull.


Proces pisania tego utworu był dla mnie nietypowym doświadczeniem. Nad tekstem pracowaliśmy w studiu na zmianę. Pierwszy raz tworzyłem w ten sposób i okazał się on bardzo efektywny. Zależało nam, żeby wyjść poza utarte schematy, otworzyć się na inną formę. Nie było to łatwe zadanie, ale jednocześnie całość okazała się przyjemna i inspirującamówi Dawid Podsiadło.Dawid jest bardzo kreatywny. Współpraca z nim to wyjątkowe doświadczenie. Wymienialiśmy się pomysłami, chociaż swoje teksty pisaliśmy osobno. W studiu doszło do zderzenia dwóch zupełnie różnych osobowości. Na początku żaden z nas nie wiedział, co z tego wyniknie. W rezultacie powstał wyjątkowy kawałek, którego żaden z nas nie stworzyłby samemumówi Wojtek Sokół.


Zawarta w teledysku opowieść osadzona jest w tajemniczym klimacie, a bohaterami są obaj artyści, wplątani w zagadkową grę. Jeden przekazuje drugiemu zaszyfrowane wskazówki, kierujące jego dalszymi krokami.

Widz z ciekawością czeka na wyjaśnienie tajemnicy. Dwa z opublikowanych filmów pokazują tę historię z perspektywy każdego z bohaterów. Filmy zrealizowane są w pionowym formacie. Trzeci ma już charakter standardowego klipu i spaja pojedyncze wątki w pełną opowieść.


Sokół na Facebook

Dawid Podsiadło na Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.